TworzymyGłos Regionu

Polski Klub w Southampton wysłał do Wschowy pomoc humanitarną dla Ukraińców (ZDJĘCIA)

Wtorek, 05 kwietnia 2022 o 10:57, aktualizacja Środa, 06 kwietnia 2022 o 11:15, autor: 0 1290
Polski Klub w Southampton wysłał do Wschowy pomoc humanitarną dla Ukraińców (ZDJĘCIA)

Do Wschowy dotarła pomoc humanitarna dla Ukraińców wysłana przez Polski Klub w Southampton. Dary trafiły do sztabu #WschowazUkrainą. Kierowcę z Wielkiej Brytanii przyjął burmistrz Konrad Antkowiak.

Z Southampton w niedzielę (3 kwietnia) wyjechało w sumie 9 samochodów załadowanych artykułami pierwszej potrzeby. Pomoc humanitarna od Polonii trafiła do miast, a także na granicę z Ukrainą. 

Van, który dotarł do Wschowy został rozładowany przez wolontariuszki na stałe zaangażowane w prace sztabu, pracowników UMiG Wschowa oraz strażników miejskich.

Przypomnijmy, że akcja pomocowa dla uchodźców z Ukrainy na terenie gminy trwa już ponad miesiąc. Od tamtej pory udało się zebrać ponad 10 ton darów, głównie żywności, odzieży, materiałów medycznych, leków oraz wyposażenia wojskowego, z czego 3 tony trafiły na ukraiński front. Do gminy Wschowa do tej pory dotarło 328 uchodźców. 

Zachęcamy do wspierania sztabu zlokalizowanego w pomieszczeniach po byłym Urzędzie Pracy przy ul. Łaziennej, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
Oddam kotka
Oddam kotka
Zwierzęta
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl