TworzymyGłos Regionu

reklama

Piłkarki ze Sławy jadą na finał do Warszawy. Puchar Tymbarku na PGE Narodowym

Czwartek, 06 czerwca 2024 o 19:40, aktualizacja Czwartek, 06 czerwca 2024 o 23:17, autor: 0
Piłkarki ze Sławy jadą na finał do Warszawy. Puchar Tymbarku na PGE Narodowym

Piłkarki ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie zostały mistrzyniami województwa lubuskiego. W finale wojewódzkim XXIV edycji Pucharu Tymbarku, który odbył się w Ośnie Lubuskim, pokonały drużynę z Kostrzyna. Sukces ten zapewnił im udział w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie. Bramkarka ze Sławy została uznana za najlepszą w turnieju.

Finał Pucharu Tymbarku w Warszawie

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku rozpocznie się 8 czerwca na obiektach Hutnika Warszawa. Uczestniczyć będzie 64 zespoły dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12. Wielki Finał odbędzie się 10 czerwca na PGE Narodowym, tuż przed meczem Polska-Turcja, który młodzi piłkarze i piłkarki będą mogli obejrzeć na żywo. Przedstawiciele województwa lubuskiego ze Sławy zagrają o miano najlepszej drużyny w Polsce. Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznym finale w Warszawie dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Sławie zajęły 7. miejsce w kategorii U10

Zobacz: Oldboje w akcji! Zacięte zmagania o Puchar Burmistrza Sławy (FOTO)

Rozgrywki w Warszawie

Finał Ogólnopolski Pucharu Tymbarku będzie miał wyjątkową oprawę. Mecze finałowe na PGE Narodowym będą komentowane przez Bożydara Iwanowa z Polsatu Sport. Wśród sędziów znajdą się Monika Mularczyk oraz Szymon Marciniak. Finałowe rozgrywki będzie można śledzić na żywo na stadionie oraz online.

„Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej zachęca dziewczynki i chłopców z całej Polski do aktywności fizycznej. Cieszymy się, że z roku na rok rośnie liczba uczestników Pucharu Tymbarku, a turniej już na dobre wpisał się w harmonogram zawodów szkolnych” – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego Adam Kaźmierczak. „Przed nami ostateczne rozstrzygnięcie tegorocznej edycji turnieju – Finał Ogólnopolski. Jestem pewien, że dla wszystkich uczennic i uczniów będzie to niezapomniana przygoda pełna piłkarskich emocji” – dodaje.

Puchar Tymbarku: Największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie

XXIV edycja Pucharu Tymbarku jest największym turniejem piłkarskim dla dzieci w Europie. Od marca drużyny szkolne z całej Polski walczyły o awans na szkolnych Orlikach. Do finałów wojewódzkich dotarło 1636 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Na finał w Warszawie zakwalifikowało się 64 drużyny.

„Piłka nożna powinna dawać radość i inspirować. Taką właśnie rolę spełnia Puchar Tymbarku z finałem na PGE Narodowym przed meczem reprezentacji Polski. Zachęca dzieci do aktywności sportowej, pokazując, że sport może być stylem życia, a przynajmniej doskonałą formą spędzania wolnego czasu” – mówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark. „Liczby mówią same za siebie – ponad 11 tys. drużyn z co czwartej szkoły podstawowej w Polsce zapisało się do rozgrywek. 14 zawodników grających w Pucharze Tymbarku znalazło się w szerokiej kadrze na Euro 2024, a w młodzieżowych reprezentacjach byli uczestnicy rozgrywek stanowią już nawet 70-90 proc. Życzę tegorocznym finalistom dobrej zabawy oraz wytrwałości w ich sportowej pasji” – dodaje.

Jak kibicować?

Mecze finałowe będzie można oglądać zarówno na stadionie Hutnika (8-9 czerwca) i PGE Narodowym (10 czerwca), jak i online. Wstęp na rozgrywki jest bezpłatny, ale liczba miejsc na PGE Narodowym jest ograniczona. Transmisje będą dostępne w aplikacji PZPN oraz na kanale Łączy Nas Piłka.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl