TworzymyGłos Regionu

Nowoczesny sprzęt dla Straży Pożarnej ze Wschowy (ZDJĘCIA)

Wtorek, 04 stycznia 2022 o 10:48, autor: 1 1250
Nowoczesny sprzęt dla Straży Pożarnej ze Wschowy (ZDJĘCIA)

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie mogą już korzystać z modułowego urządzenia testowego MASKTRONIC Connect 300, które umożliwia badanie szczelności m.in. masek i ubrań gazoszczelnych. Wartość sprzętu to ponad 45 tys. zł.

KP PSP Wschowa:

W skład zestawu wchodzi urządzenie testowe wraz z osprzętem oraz adaptery zaślepiające do masek, adaptery do automatów z połączeniem wtykowym i adapter średniego ciśnienia do kontroli aparatów/automatów.

Modułowe urządzenie kontrolne serii Connect 300 to ultranowoczesny sprzęt dedykowany do każdej wielkości warsztatu jak również jako rozwiązanie mobilne. Kompaktowa, wyjątkowo ergonomiczna konstrukcja umożliwia w pełni automatyczne przeprowadzenie badania szczelności masek, aparatów powietrznych, automatów oddechowych oraz ubrań gazoszczelnych w zakresie niskiego średniego jak i wysokiego ciśnienia. Zastosowanie budowy modułowej stwarza szerokie możliwości konfiguracji urządzenia zgodnie z preferencjami użytkownika. Zintegrowany układ wysokiego ciśnienia pozwala na wykonanie dodatkowych testów takich jak: - porównanie wskazań manometru - pełny test sygnału akustycznego - pełny test układu wysokiego ciśnienia aparatu powietrznego

Funkcjonariusze z tutejszej Komendy oraz druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu wschowskiego będą korzystać z obsługi polegającej na przygotowaniu oraz sprawdzeniu powyższego sprzętu, który jest używany podczas pożarów oraz we wszelkich przestrzeniach, gdzie występują substancje niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Wartość zakupionego urządzenia wyniosła 45.615,01 zł. Tutejsza Komenda pragnie podziękować Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. oraz Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie za współpracę, udzielone wsparcie i pozyskane urządzenie.

Źródło: KP PSP we Wschowie

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Gekon
08.01.2022 10:59

Rewelacja!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl