TworzymyGłos Regionu

reklama

Kluby Seniora w gminie Szlichtyngowa tętnią życiem. Czym ostatnio zajmowali się seniorzy?

Środa, 29 maja 2024 o 11:02, autor: 3
Kluby Seniora w gminie Szlichtyngowa tętnią życiem. Czym ostatnio zajmowali się seniorzy?

W kwietniu miało miejsce długo wyczekiwane otwarcie Klubu Seniora w Zamysłowie, które na zawsze pozostanie w pamięci tamtejszych seniorów. Nowe miejsce spotkań przyniosło wiele radości i możliwości do rozwijania zainteresowań, wymiany doświadczeń oraz poprawy kondycji psychicznej i duchowej. Wiele dzieje się również w pozostałych placówkach na terenie gminy.

Kwiecień pełen kreatywnych warsztatów

Seniorzy z Zamysłowa z entuzjazmem uczestniczą w różnorodnych zajęciach organizowanych przez klub. Jednym z takich spotkań były warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy własnoręcznie przygotowali smakowite rurki z kremem.

Nie zabrakło również akcentów wiosennych. Seniorzy stworzyli przepiękne kwiaty z krepiny, które ozdabiają ich domy, wnosząc odrobinę wiosny do codziennego życia. Te zajęcia nie tylko rozwijały manualne zdolności uczestników, ale także sprzyjały integracji i wspólnemu spędzaniu czasu.

Maj w Klubie Seniora+ w Szlichtyngowej

Miesiąc maj rozpoczął się od zajęć z ćwiczenia umysłu, które oferowały zadania językowe, matematyczne, pamięciowe oraz wymagające kombinowania. Była to doskonała okazja do oderwania się od codziennych trosk i przypomnienia sobie radości z podejmowania intelektualnych wyzwań.

Pod koniec miesiąca odbyły się warsztaty ze zdobienia kubków ceramicznych. Seniorzy mogli urzeczywistnić swoją artystyczną wizję, tworząc unikalne dzieła sztuki, które następnie zabrali ze sobą lub pozostawili w klubie, by delektować się kawą czy herbatą.

Kreatywność i zaangażowanie

Seniorzy z Klubu Seniora+ w Szlichtyngowej również nie próżnowali. Maj obfitował w różnorodne warsztaty, w tym plastyczne, gdzie uczestnicy malowali bawełniane torby na zakupy, ozdabiając je wyjątkowymi wzorami. Przeważały motywy kwiatowe, a każda torba stała się idealnym prezentem.

W klubie w Starych Drzewcach, w ramach projektu "Usługi Opiekuńcze w Gminie Szlichtyngowa," odbyły się warsztaty krawieckie, na których seniorzy uszyli tulipany z dostępnych materiałów. Te ręcznie wykonane ozdoby stały się pięknymi dekoracjami ich domów.

Kulinarne przyjemności i twórczość manualna

Nie mogło zabraknąć również smakowitych przygód kulinarnych. W Jędrzychowicach seniorzy przygotowali orzeszki – ciastka nadziewane kremem, wypiekane w specjalnym opiekaczu. Podczas warsztatów serwowano także naleśniki, a każda grupa dzieliła się swoimi unikalnymi przepisami. Degustacja cieszyła się dużym zainteresowaniem i była okazją do wymiany kulinarnych doświadczeń.

Maj to także czas komunii, co znalazło odzwierciedlenie w zajęciach z scrapbookingu. Seniorzy wykonywali kartki okolicznościowe, wykorzystując swoje manualne zdolności oraz kreatywność. Każda kartka była unikalna, odzwierciedlając inwencję twórczą uczestników i przynosząc im wiele radości.

Więcej zdjęć - TUTAJ.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Seniorka
29.05.2024 21:18

Super, że są te kluby, a w nich fajne zajęcia.

avatar
~Wnuczka
31.05.2024 08:46

Noo praca idzie dobrze przy Żubrówce, a kieliszki do wody do farbek?

avatar
~Do wnuczki
08.06.2024 12:50

Wnuczka zazdrości czy co ? To im nie wolno ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl