TworzymyGłos Regionu

reklama

III Festyn Słowiański w Lubogoszczy już wkrótce! Czekają nas pokazy, warsztaty i wiele atrakcji

Środa, 05 czerwca 2024 o 10:18, autor: 0
III Festyn Słowiański w Lubogoszczy już wkrótce! Czekają nas pokazy, warsztaty i wiele atrakcji

Już 29 czerwca mieszkańcy i goście Lubogoszczy będą mieli okazję uczestniczyć w III Festynie Słowiańskim Lubogoszcz 1208. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Letnisko Lubogoszcz, zapowiada się pełne atrakcji dla całych rodzin.

Bogaty program pełen słowiańskich tradycji

Od godziny 14:00 teren festynu wypełni się licznymi pokazami i warsztatami. Organizatorzy zapowiadają między innymi pokazy rzemieślnicze zawodów dawnych, które pozwolą uczestnikom na własne oczy zobaczyć, jak pracowali nasi przodkowie. W programie przewidziane jest również plecenie wianków, a także zabawy i warsztaty dla dzieci, które na pewno przyciągną najmłodszych.

Poszukiwanie skarbów i wykład historyczny

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników historii i przygód. Poszukiwanie skarbów oraz wykład historyczny to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o słowiańskich tradycjach i legendach. Na uczestników czeka również wystawa artystyczna, prezentująca prace inspirowane kulturą słowiańską.

Zobacz: Kapliczka w Lubogoszczy odnowiona dzięki mieszkańcom

Muzyka, taniec i przedstawienia teatralne

Festyn uświetnią występy Orkiestry Wiejskiej Lubogoszcz oraz zespołów muzyczno-tanecznych, które wprowadzą wszystkich w klimat dawnych czasów. Ważnym punktem programu będą pokazy tradycji słowiańskich rękodzieła i ozdób, a także przedstawienia teatralne, w tym „Puszczanie wianków” oraz „Noc Kupały” - korowód sobótkowy na plażę. Wieczór zakończy zabawa taneczna, podczas której uczestnicy będą mogli bawić się do późnych godzin nocnych.

Organizatorzy i współpraca

Za organizację wydarzenia odpowiadają Stowarzyszenie Letnisko Lubogoszcz oraz Sołectwo Lubogoszcz, przy współpracy ze Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Sławskim Stowarzyszeniem Historyczno-Eksploracyjnym "Ocalić od zapomnienia". Impreza współfinansowana jest przez: Gminę Sława, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Powiat Wschowski.

Przeczytaj: Gmina Sława modernizuje ulice w Lubogoszczy. Chodzi o Słonecznikową i Chabrową

Zaproszenie dla wszystkich

Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału i śledzenia profilu Letnisko Lubogoszcz Gmina Sława, gdzie na bieżąco publikowane będą informacje o festynie. Jak podkreślają: „Już tylko 25 dni zostało do III Festynu Słowiańskiego Lubogoszcz 1208. Od dzisiaj zaczynamy prezentacje programu, który dla Was w tym roku przygotowaliśmy. [...] Proszę śledźcie nasz profil Letnisko Lubogoszcz Gmina Sława oraz udostępniajcie dalej. Niech wieści o naszym wydarzeniu, organizowanym przez mieszkańców Lubogoszczy - Stowarzyszenie Letnisko Lubogoszcz, idą daleko w świat”.

Na festyn mile widziane są stroje w stylu słowiańskim, co dodatkowo podkreśli wyjątkowy charakter wydarzenia i pozwoli uczestnikom w pełni poczuć atmosferę dawnych czasów.

Źródło: Letnisko Lubogoszcz Gmina Sława

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl