TworzymyGłos Regionu

reklama

Gdzie orzeł nie może, tam... wskoczy! Niepełnosprawny bielik zamieszkał na Ptasiej Wyspie

Piątek, 28 czerwca 2024 o 10:21, aktualizacja Piątek, 28 czerwca 2024 o 10:30, autor: 1
Gdzie orzeł nie może, tam... wskoczy! Niepełnosprawny bielik zamieszkał na Ptasiej Wyspie

Na Jeziorze Sławskim w czwartek, 27 czerwca, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Samica bielika, po dziewięciu miesiącach rehabilitacji, powróciła na łono natury. Akcję przeprowadził Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Nowa Sól, działający przy Parku Krasnala, we współpracy z WOPR Sława.

Historia orła i jego rekonwalescencja

Majestatyczny ptak trafił do ośrodka w stanie krytycznym po wypadku z samochodem ciężarowym. Mimo intensywnej opieki, bielik doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu. "Niestety to potężne zwierzę ma uszkodzone skrzydło i już nigdy nie będzie latało," poinformowali pracownicy UM w Sławie. Mimo to orzeł wykazuje imponujące zdolności adaptacyjne. Sprawnie porusza się po drzewach, skacząc między gałęziami. Co więcej, zachował instynkt łowiecki, polując na różnorodne ofiary - od gadów i płazów, przez ryby i ptactwo, aż po padlinę.

Nowy dom na Ptasiej Wyspie

Biorąc pod uwagę stan zdrowia i umiejętności bielika, podjęto decyzję o wypuszczeniu go na Ptasiej Wyspie. Ten unikatowy ekosystem, największa wyspa Jeziora Sławskiego o powierzchni ponad 8 hektarów, stanowi idealne środowisko dla rehabilitowanego drapieżnika. Wyspa oferuje różnorodność potencjalnych ofiar oraz odpowiednią przestrzeń do swobodnego poruszania się. Jej izolacja zapewnia również względne bezpieczeństwo przed potencjalnymi zagrożeniami.

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~J23
01.07.2024 07:57

Bielik nie jest orłem !

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl