Wyremontowano Jagiellońską, Zygmunta Starego i Królowej Jadwigi
W ramach projektu wyremontowano trzy ulice: Jagiellońską, Zygmunta Starego i Królowej Jadwigi. Koszt inwestycji wyniósł 1,8 mln zł, z czego aż 1,65 mln zł pochodziło z rządowego dofinansowania. Wykonawcą prac była firma PBD Sp. z o.o. z Głogowa.
ZOBACZ: Parking przy ul. Wolsztyńskiej otwarty (FOTO)
Remont objął szeroki zakres działań. Położono nową nawierzchnię jezdni z betonu asfaltowego na powierzchni ponad 4330 m². Powstało również 455 m² nowych chodników z kostki betonowej, a dodatkowo odtworzono 110 m² zjazdów i parkingów. Istniejące chodniki zmodernizowano na powierzchni 100 m². Zrealizowane prace znacząco podniosły standard infrastruktury drogowej na osiedlu, poprawiając zarówno bezpieczeństwo, jak i komfort użytkowania.
Burmistrz Konrad Antkowiak podziękował mieszkańcom okolicznych bloków, zwracając uwagę na trudności, z jakimi musieli zmierzyć w ostatnich miesiącach. „Rozgardiasz pod oknami czy utrudniony dojazd to niemały kłopot, ale mam nadzieję, że efekty wynagrodzą te trudności. [...] Dziękuję za zaufanie i wspólną wytrwałość w realizacji tej inwestycji!” – podsumował burmistrz za pośrednictwem mediów społecznościowych.
STAN ULIC PRZED REMONTEM: Ruszają prace na osiedlu Jagiellonów. Trzy ulice do remontu