TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dopłata do odszkodowania – najważniejsze korzyści dla osoby poszkodowanej

Sobota, 25 maja 2024 o 21:39, autor: 0
Dopłata do odszkodowania – najważniejsze korzyści dla osoby poszkodowanej

Odszkodowanie to forma świadczenia, która należy się poszkodowanemu za wyrządzone szkody. Niestety, wysokość takiego świadczenia nie zawsze jest odpowiednia. Zdarza się, że kwota nie jest wystarczająca. Co zrobić w takiej sytuacji? Dopłata do odszkodowania to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością.

Zbyt niskie odszkodowanie to poważny problem

Wydawać by się mogło, że kwota odszkodowanie w każdym przypadku powinna być na tyle wysoka, aby osoba poszkodowana mogła naprawić wszystkie szkody lub opłacić leczenie. Niestety, w praktyce bardzo często zdarza się, że odszkodowanie jest zaniżane. W związku z tym poszkodowany z własnej kieszeni musi pokrywać koszty, związane na przykład z naprawą samochodu po wypadku czy z rehabilitacją. Nic dziwnego, że dla wielu osób jest to naprawdę poważny problem.

Szacuje się, że nawet 89 proc. kosztorysów zostaje zaniżonych. Co może zrobić osoba poszkodowana, jeśli otrzyma zbyt niskie świadczenie od ubezpieczyciela? Jednym z rozwiązań może być dopłata do odszkodowania.

Dopłata do odszkodowania – szkody komunikacyjne

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, każdy właściciel pojazdu zobowiązany jest do zakupu ubezpieczenia OC. Ubezpieczenie takie chroni innych użytkowników drogi, na przykład kierowców, pieszych czy rowerzystów. Jeśli kierowca spowoduje szkodę, osoby poszkodowane otrzymają odszkodowanie z jego OC. Dzięki temu będą one miały gwarancję tego, że dostaną rekompensatę. Jednocześnie kierowca nie będzie musiał wypłacać odszkodowania z własnej kieszeni.

W przypadku szkód komunikacyjnych kwoty odszkodowań zaniżane są szczególnie często. W związku z tym wielu kierowców zastanawia się nad tym, czy warto ubiegać się o dopłatę do odszkodowania. Dzięki takiej dopłacie mogą oni zyskać dodatkowe środki finansowe.

Kto może liczyć na dopłatę do odszkodowania i jak ją otrzymać?

Aby ubiegać się o dopłatę, wystarczy posiadać kosztorys naprawy pojazdu sporządzony przez zakład ubezpieczeń. Jeśli kwota została zaniżona przez towarzystwo ubezpieczeniowe firma zajmująca się dopłatami do odszkodowań zaproponuje odpowiednią kwotę dodatkowego odszkodowania.

O dopłatę do odszkodowania można ubiegać się również w sytuacji, gdy kosztorys zawierał błędy, które są niezgodne z przepisami lub kiedy nie udało się naprawić auta. Jest to możliwe również wtedy, gdy nie udało Ci się sprzedać wraku samochodu po cenie wyznaczonej przez ubezpieczyciela.

W tym miejscu warto podkreślić, że o dopłatę do odszkodowania może starać się również taka osoba, która sprzedała już swój uszkodzony samochód. Jest to bardzo ważna informacja dla wielu kierowców. Z pewnością jednak – niezależnie od sytuacji – warto skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczej, która sprawdzi, czy należy Ci się dopłata do odszkodowania. Jeśli okaże się, że tak, będziesz mógł liczyć na profesjonalne poprowadzenie Twojej sprawy.

Dopłata do odszkodowania – na jakie korzyści możesz liczyć?

Nie ma wątpliwości co do tego, że otrzymanie dopłaty do odszkodowania jest rozwiązaniem bardzo korzystnym. Ogromną zaletą jest tutaj krótki czas realizacji. Środki finansowe trafiają do poszkodowanego stosunkowo szybko, dzięki czemu osoba taka może poczynić niezbędne naprawy. Dodatkowe fundusze mogą również pozwolić na pokrycie strat, które nie były wcześniej rekompensowane przez ubezpieczyciela.

Na uwagę zasługuje to, że cała procedura ubiegania się o dopłatę do odszkodowania jest całkowicie bezpłatna. Poszkodowany nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Proces ten jest również dość prosty. Nie ma tutaj licznych kwestii formalnych, o których należy pamiętać. To także ogromna zaleta dopłat do odszkodowania. Na ogół potrzebne są tylko te dokumenty, które były bezpośrednio związane z samą likwidacją szkody.

Twoje odszkodowanie zostało zaniżone? Masz szansę na dodatkowe środki finansowe

Bardzo często osoby, które otrzymały zbyt niskie odszkodowanie, uważają, że nic więcej nie mogą zrobić. Nic bardziej mylnego. Czasem wystarczy odwołanie od decyzji ubezpieczyciela, aby można było uzyskać dodatkową kwotę. Dobrym rozwiązaniem może być również ubieganie się o dopłatę do odszkodowanie. To prosty i bardzo skuteczny na otrzymanie dodatkowych środków w sytuacji, gdy Twoje odszkodowanie zostało zaniżone.7

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Take Care Polska świadczącą dopłaty do odszkodowań OC / AC.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl