TworzymyGłos Regionu

reklama

Dni Wschowy rozpoczęte. Kolorowy korowód przeszedł przez miasto [FOTO]

Sobota, 08 czerwca 2024 o 18:49, aktualizacja Sobota, 08 czerwca 2024 o 20:18, autor: 4
Dni Wschowy rozpoczęte. Kolorowy korowód przeszedł przez miasto [FOTO]

Dni Wschowy 2024 rozpoczęły się w wielkim stylu. Barwny korowód przeszedł z Rynku na Plac Kosynierów, przyciągając tłumy mieszkańców. Oficjalne otwarcie Dni Miasta dokonał burmistrz Konrad Antkowiak, który uroczyście przekazał mieszkańcom symboliczny klucz do bram miasta.

Barwny korowód przeszedł przez miasto

Uczestnicy korowodu przemaszerowali ulicami Wschowy: Rzeźnicką, Plac Farny, Gen. Bema, Klasztorną, Niepodległości, Ks. A. Kostki i Krótką, by dotrzeć na Plac Kosynierów. W korowodzie wzięli udział nie tylko włodarze, ale także mieszkańcy miasta i wsi, mażoretki "Finezja", Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Maestoso", przedstawiciele klubów sportowych i stowarzyszeń, przedsiębiorcy oraz seniorzy. Było to prawdziwe święto lokalnej społeczności.

Dni Wschowy 2024 - występy i koncerty

Uroczystość na Placu Kosynierów zainaugurowała Orkiestra Maestoso CKIR Wschowa i mażoretki. Następnie o godzinie 19:00 na scenie pojawił się zespół The Stingers. Mieszkańcy będą mogli także cieszyć się występem Tina Turner Show, a gwiazdą wieczoru był Marek Piekarczyk z zespołem, który zagrał o godzinie 22:00. Wieczór zakończył DJ Diaboa, prowadząc dyskotekę do 1:00 w nocy.

Zobacz: Startują Dni Wschowy 2024. Co czeka mieszkańców podczas święta miasta?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~piotr
09.06.2024 19:16

Jeśli chodzi o stroje, to najładniejsze są mażoretki, koła gospodyń, orkiestra (kolejność dowolna). Po drugie: Konrad zapowiadał powstanie nowego zespołu w urzędzie (odmłodzonego), chyba jednak nie do końca się to udało, bo widzę emerytkę ze Szlichtyngowej....lat 67 (piękny wiek ale czas ustąpić miejsca młodszym).

avatar
~trawa
10.06.2024 08:12

żeby trawy nie skosić na dni Wschowy.. trawa po kostki na placu, wstyd !

avatar
~do powyżej
10.06.2024 16:30

A kto za trawokosy odpowiada ?

avatar
~najlepsza
10.06.2024 08:49

Korowód pokazał,że mieszkańcy chętnie wychodzą na ulicę, jednoczą się , niektórzy przebrani, uśmiechnięci, razem idą ulicami miasta. Podtrzymana tradycja niech trwa! Wszystkiego dobrego.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl