TworzymyGłos Regionu

reklama

Cykl "THe KINO" w Szlichtyngowej. Dzieci i młodzież w fascynującym świecie filmów

Piątek, 14 czerwca 2024 o 13:59, autor: 0
Cykl

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Szlichtyngowej, we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórcze Horyzonty, zorganizowała cykl filmowy "THe KINO". Partnerem projektu jest ORLEN S.A. – Oddział PGNiG w Zielonej Górze.

Fascynujące filmy dla najmłodszych

20 maja 2024 roku rozpoczęto pokazem animacji „Kosmiczna przygoda Allana”, przeznaczonej dla przedszkolaków ze Szlichtyngowej. Historia nietypowej przyjaźni między chłopcem a kosmitką wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Młody Winnetou podbija serca uczniów

Uczniowie klas I-IV mieli okazję zobaczyć „Młodego Winnetou” – film, który przybliżył postać legendarnego bohatera literatury Karola Maya. Projekcje odbyły się w Szlichtyngowej (20.05.), Jędrzychowicach (22.05.) oraz Starych Drzewcach (11.06.). Dzieci dowiedziały się, że prawdziwy wódz musi umieć panować nad emocjami i dbać o innych.

Emocjonujące przygody osieroconego chłopca

Młodzież z klas V-VIII uczestniczyła w pokazie 21 maja, gdzie wyświetlono film „Pimi z Krainy Tygrysów”. Ta historia o osieroconym chłopcu i jego tygrysku wzruszyła i zainspirowała młodych widzów.

Wartościowe lekcje i rozmowy

Projekcje filmowe w ramach "THe KINO" to nie tylko rozrywka. Wybrane tytuły poruszają ważne tematy, jak tolerancja i przyjaźń ponad podziałami. Dzięki temu stanowią doskonały punkt wyjścia do rozmów z nauczycielami, rodzicami i rówieśnikami.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl