TworzymyGłos Regionu

reklama

Biblioteka we Wschowie zakłada ogródek. Rośliny poszukiwane!

Czwartek, 20 czerwca 2024 o 12:13, autor: 3
Biblioteka we Wschowie zakłada ogródek. Rośliny poszukiwane!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Wschowa rozpoczęła nową inicjatywę, mającą na celu stworzenie małego ogrodu na swoim dziedzińcu. W ramach „Wakacyjnych wtorków” dzieci będą mogły brać udział w zajęciach, podczas których będą sadzić różne rośliny.

„Z tej okazji pragniemy Państwa prosić o datki w postaci sadzonek lub nasion roślin do naszego warzywniaka. Razem możemy więcej!” - czytamy w facebookowym wpisie Biblioteki. Inicjatywa ma na celu nie tylko upiększenie przestrzeni bibliotecznej, ale także edukację dzieci w zakresie ogrodnictwa i ekologii.

Zobacz: Biblioteka we Wschowie rozpoczęła „Wakacyjne wtorki” (FOTO)

Jak można pomóc?

Biblioteka zachęca mieszkańców do podzielenia się sadzonkami lub nasionami, które zostaną posadzone przez dzieci podczas wakacyjnych zajęć. Rośliny można przynosić do biblioteki do 1 lipca 2024 roku.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Ogrodnik
21.06.2024 12:33

Miłe panie pomysł zacny ,ale koniec czerwca i lipiec to nie czas na zakładanie ogródków.O tym trzeba było pomyśleć w marcu ,w kwietniu .Można też przygotować glebę do nasadzeń jesiennych .

avatar
~Ktoś
21.06.2024 13:36

Co jeszcze mają robić bibliotekarze? ?. Może budkę z kebabem albo z lodami otwórzcie? Nowe metody promowania czytelnictwa ???. Trafione w punkt ?

avatar
~Marad
22.06.2024 23:18

Ok. Pomysł zacny. Mam kupę sadzonek ziemniaka, które wyrosły mi z kompostownika. Ale co stanie się dalej z tymi pyrami? Zorganizujemy wykopki jesienią?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl