TworzymyGłos Regionu

reklama

500 000 zł dla wschowskiego szpitala!

Poniedziałek, 17 maja 2021 o 21:01, aktualizacja Wtorek, 18 maja 2021 o 14:42, autor: 5
500 000 zł dla wschowskiego szpitala!

Radni Sejmiku Województwa Lubuskiego podjęli uchwałę o przyznaniu 6 mln zł z Lubuskiego Funduszu Samorządowego (LFS) dla wszystkich szpitali powiatowych z terenu Województwa Lubuskiego. Oznacza to, że do wschowskiej placówki trafi 500 tys. zł na zakup sprzętu medycznego.

Środki w wysokości 6 mln zł na udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowych, na dofinansowanie zadań inwestycyjnych własnych jednostek samorządu terytorialnego województwa lubuskiego zabezpieczono w budżecie na 2021 r. 

Pieniądze trafią do 12 lubuskich szpitali powiatowych. Rozdzielone zostały po równo - 500 tys. dla każdej placówki (z wyłączeniem miast na prawach powiatu, w których funkcjonują szpitale wojewódzkie).

O takie rozwiązanie apelował klub radnych PiS na czele z Małgorzatą Gośniowską-Kola oraz Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

- Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, że w czasie pandemii, okresie zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców Województwa Lubuskiego powinniśmy wspierać solidarnie szpitale I poziomu zabezpieczenia w Województwie Lubuskim. Konsekwentnie domagamy się wsparcia wszystkich świadczeniodawców usług medycznych - czytamy w oficjalnym stanowisku z 12 kwietnia 2021 r.

Źródło/foto: lubuskie.pl, Małgorzata Gośniowska-Kola

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Gekon
17.05.2021 22:30

W ten piękny i szlachetny sposób z pieniędzy publicznych zostanie sfinansowana inwestycja w prywatnym szpitalu. Gratuluje udziałowca spółki.

avatar
~lechwoj
18.05.2021 08:49

Mamy trzecią falę pandemii co do tej pory robili radni pis-u, spali ? Pani Gośniowska-Kola chwali się wielkim sukcesem mam pytanie gdzie byliście w pierwszych miesiącach pandemii? Gdzie byliście gdy wszystkiego brakowało? "Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość stoi na stanowisku, że w czasie pandemii, okresie zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców Województwa Lubuskiego powinniśmy wspierać solidarnie szpitale I poziomu zabezpieczenia w Województwie Lubuskim. " Piękne słowa ale lekko po czasie ..... staliście na stanowisku a trzeba było działać.

avatar
~Mieszkaniec
17.08.2021 07:26

Dla ciebie i na twój umysł to naprawdę zapożno.

avatar
~xyz
18.05.2021 16:39

Pieniądze dzieli samorząd województwa, któremu szefuje Pani Polak a prawi & sprawiedliwi się tylko przy okazji lansują na czele z Kolą.

avatar
~Jolka
15.06.2021 09:49

Jak zwykle zawsze jest coś nie tak. Nie dają pieniędzy ŻLE, dają pieniądze ŻLE, nic nie robią ŻLE, robią coś ŻLE. Sprawdza się przysłowie że JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIŁ CO BY WSDZYSTKIM DOGODZIŁ. Ludzie ogarnijcie się...zostawcie politykę bo ona tylko skłóca ludzi i patrzcie co zrobić aby poprawić sytuację aby było nam lepiej. Nie tak dawno był lament że zamykają oddział położniczy a ludzie sami są temu winni bo wcześniej latały i rodziły w Lesznie, Głogowie i w Wolsztynie nawet słyszałam o takich co do Kościana jechały. Ja swoje dzieci urodziłam we Wschowie i były to trudne czasy dla szpitala. Nie którzy ludzie nie potrafią zrozumieć że szpital to nie ośrodek wczasowy. Zamiast docenić to że masz go w zasięgu ręki to żądają nie wiadomo czego.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl