TworzymyGłos Regionu

reklama

19-latek okradł lombard we Wschowie. Policjanci zatrzymali go z „kietą” na szyi [VIDEO]

Wtorek, 25 czerwca 2024 o 10:52, aktualizacja Wtorek, 25 czerwca 2024 o 11:15, autor: 2
19-latek okradł lombard we Wschowie. Policjanci zatrzymali go z „kietą” na szyi [VIDEO]

W piątek, 21 czerwca, doszło do zuchwałej kradzieży w lombardzie we Wschowie. Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi sprzedawcy, by zrabować złotą biżuterię wartą ponad 17 tysięcy złotych. Skuteczna akcja policji doprowadziła do szybkiego zatrzymania sprawców.

Okradł lombard we Wschowie

Do zdarzenia doszło po godzinie 15:00, kiedy 19-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego odwiedził jeden z lombardów we Wschowie. Zainteresowany kupnem złotego łańcuszka, poprosił sprzedawcę o pokazanie oferty. Kiedy sprzedawca szukał odpowiedniego łańcuszka, młody mężczyzna szarpnął z lady paletkę ze złotem i wybiegł z lombardu. Sprawca był na tyle zaaferowany, że zgubił jeden z łupów w trakcie ucieczki.

Zobacz: Mieszkaniec Gdyni zatrzymany we Wschowie. Chciał ukraść alkohol, skończył w więzieniu

Szybka reakcja policji

Pokrzywdzony natychmiast powiadomił policję. Dzięki kamerom funkcjonariusze szybko zidentyfikowali i zatrzymali sprawców. „Pomocny w ustaleniu sprawcy okazał się monitoring zarówno z wnętrza lombardu, jak i monitoring miejski” – relacjonuje nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Zatrzymanie podejrzanych

19-letni sprawca i jego 42-letni pomocnik, który pełnił rolę kierowcy, zostali zatrzymani. W samochodzie, którym się poruszali, znaleziono czapkę, którą podejrzany miał na głowie podczas kradzieży. „19-latek w chwili zatrzymania miał na szyi jeden ze skradzionych łańcuszków” – dodaje nadkomisarz Piwowarska.

Zobacz: Seryjny włamywacz zatrzymany. Czy to koniec fali kradzieży?

Dalsze ustalenia

Funkcjonariusze ustalili, że 19-latek próbował wcześniej dokonać podobnej kradzieży w innym lombardzie, jednak zrezygnował, gdy sprzedawca nie wyłożył biżuterii na ladę. Dodatkowo okazało się, że 42-letni kierowca, mieszkaniec powiatu wschowskiego, nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a w jego domu znaleziono nielegalnie posiadaną amunicję.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Za niskie kary
25.06.2024 20:11

Kary powinny być bardziej dotkliwe dla takich złodziei.

avatar
~Wschowiak
25.06.2024 22:24

Pewnie zabrakło na kryształ stąd ta desperacja

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl