Zwycięstwo z kontry

Poniedziałek, 13 maja 2013 o 16:00, autor: 0

Wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze Korony Wschowa. Nasz zespół pokonał w Ługowie Zenit 2:1 i dzięki temu wyprzedził go w tabeli i awansował na 12 miejsce. Kluczem do zwycięstwa była defensywna gra Korony i wyprowadzanie kontry - Zenit grał przed własną publicznością i tak jak my bardzo potrzebował punktów. Dlatego z góry założyliśmy, że będziemy grać z tyłu i to nam się opłaciło – mówi Rafał Kulczykowski trener Korony. Rywale prowadzili grę, ale nie potrafili sobie stworzyć dogodnej sytuacji. My groźnie kontrowaliśmy i stwarzaliśmy realne zagrożenie pod ich bramką. W 26 minucie pierwszą bramkę dla Korony zdobył Jakub Stachowiak, asystował Tadeusz Pietrzczyk. Chwilę przed końcem pierwszej połowy Jarosław Suszyński podał do Marcina Dobrowolskiego, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i wpakował piłkę do siatki. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze nieskutecznie atakowali. W końcu jednak w kontrowersyjnej sytuacji sędzia podyktował rzut karny i gościom udało się zdobyć kontaktowego gola. Przez ostatnie 20 minut było więc nerwowo, ale wschowianom udało się wywieźć 3 punkty. W sobotę o godzinie 17.00 Korona na Stadionie Sportowym CKiR zmierzy się z Santosem Świebodzin. – Rywal jest wyżej notowany dlatego liczymy na to, że zagramy podobnie jak w Ługowie, skutecznie broniąc się i licząc na kontrę – zapowiada Kulczykowski.  (mij)