Z 3 punktami ze Świdnicy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013 o 14:34, autor: 0

Orzeł Szlichtyngowa wrócił z 3 punktami ze Świdnicy. Nasz zespół pokonał rywala 2:1, w dwóch meczach rundy wiosennej zdobył już 4 punkty i awansował na 4 miejsce w ligowej tabeli. W najbliższą  niedzielę zmierzy się w Szlichtyngowej z Dębem II Balcerzak i Sp. Sława Przybyszów - W Świdnicy od pierwszego gwizdka byliśmy stroną dominującą – mówi Robert Szmaciński trener Orła. – Stworzyliśmy sobie wiele dogodnych sytuacji, ale rywale walczą o utrzymanie i dobrze się bronili. Doskonale spisywał się bramkarz ze Świdnicy, który wyłapał wiele oddanych na bramkę strzałów. W końcu do bramki po minięciu dwóch obrońców trafił Paweł Borowski i w 34 minucie było 1:0 dla Orła. W drugiej połowie gospodarze stworzyli sobie dwie sytuacje pod bramką zespołu ze Szlichtyngowej i jedną udało im się wykorzystać. Zawodnik ze Świdnicy minął obrońców Orła i nie dał szans bramkarzowi. Orzeł atakował, ale długo nie mógł znaleźć recepty na golkipera z Świdnicy. W końcu w 88 minucie Rafał Pawlak wyszedł na sytuację sam na sam i został sfaulowany przez bramkarza. Sędzia wskazał na 11, a piłkę w siatce umieścił Radosław Kubiś. W niedzielę o godzinie 15.00 na boisku piłkarskim w Szlichtyngowej Orzeł zmierzy się z rezerwami Dębu Sława Przybyszów.  – To na pewno nie będzie łatwy mecz, bo Dąb udowodnił, że jest w doskonałej dyspozycji zwyciężając 3:0 z jednym z czołowych zespołów ligi Odrą Nietków. Nasza gra wygląda jednak coraz lepiej i oczywiście powalczymy o komplet punktów – zapowiada Szmaciński. Dąb 2 z 19 punktami znajduje się na 11 miejscu w tabeli A klasy. (mij)