Seks wśród nastolatków… ciągle tematem tabu?

Opublikowano przez admu

IMG_5375

Wiedza dzieci i młodzieży na temat edukacji seksualnej jest w dzisiejszych czasach stosunkowo niewielka. Sprawdziliśmy jak to wygląda w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego miasta. Zapytaliśmy o lekcje wychowania do życia w rodzinie, o ich częstotliwość oraz poruszane na nich tematy

Rozmawialiśmy z Honoratą Jarosz, nauczycielką wychowania do życia w rodzinie i języka polskiego w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica.

Joanna Walkowiak – uczennica klasy multimedialno-dziennikarskiej w I LO we Wschowie.

Komentarze

 1. Norbert

  Uczyć nas rzeczy instynktownych. To tak samo jakby psa uczyć szczekać. Z własnego doświadczenia wiem, że te lekcje są nudne, głupie i nieciekawie. Nic z takich lekcji się nie wynosi. (…)
  Wystarczy mieć odpowiedni kręgosłup moralny. Tylko to nie europejskie. Praktyka czyni mistrza!

 2. Norbert

  Panie modernizujący komentarze. “Debil” to nie określenie wulgarne. Debil to osoba o niskim ilorazie inteligencji. Proszę zostawić mój komanetarz taki jaki był, albo go nie zamieszczać w cale. Nikogo tym nie obraziłem, nie było to do nikogo skierowane. W ogóle to nie jest wulgaryzm! Pan swoim czynem zmienia sens mojej wypowiedzi. To jest przecież oszustwo wycinać najważniejszy fragment.

 3. ktoś ze staszica

  Nie zgodzę się z tym, że te lekcje są nudne. Na pewno nie z panią Honoratą J. Fakt, wcześniejsze lekcje WDŻu z innymi nauczycielami (nawet w tej szkole) może nie były najciekawsze, w kółko to samo.. ale pani Jarosz to właściwa osoba na właściwym miejscu. Zna się na tym o czym opowiada i przedstawia to w ciekawy sposób. A na lekcjach WDŻu są poruszane nie tylko tematy związane ze współżyciem, a także różnice psychiczne między kobietą a mężczyzną. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy! :)

 4. do Norberta

  O jakiej praktyce waść mówisz?

 5. Norbert

  Do ktoś ze staszica: Widzę tutaj szowinistę. Po między kobietą, a mężczyzną nie ma różnic. Nawet psychicznych. Jesteśmy tacy sami. Nasze wschowskie feministki (niestety stare i nieestetyczne) napewno są zbulwersowane taką wypowiedzią.

  Mówię zaś o praktycę praktycznej. Wypowiedż 3:24

 6. trelemorele

  Norbert (…) Zacznij współżyć z kobietą, a mężczyzną a pewnie poczujesz różnicę. :) Poza tym jak to nie ma? Kobiety są bardziej wrażliwe, uczuciowe itp. Chyba że Facet to nie facet a nosi rurki, ma grzywkę na bok (styl Bieber) wtedy się zgodzę że nie ma różnic.

 7. pilny uczeń

  Norbert, to cudowne, że kobieta i mężczyzna są DOSKONALE INNI. Tego można i trzeba się uczyć CAŁE ŻYCIE, aby wziąć od siebie nawzajem to, co najlepsze i zarazem umieć dać z siebie to, co najlepsze właściwej osobie i we właściwym czasie.

 8. ktoś ze staszica

  Do Norberta. Uwierz, że na pewno nie jestem szowinistką. A jeśli poszedłbyś na taką lekcje WDŻu to dowiedział byś się, że różnice są! Nawet psychiczne.

 9. Norbert

  Skutki eksterminacji inteligencji polskiej w czasie II wojny światowej są mocno odczuwalne nawet dzisiaj.

 10. trelemorele

  Do moderatora, słowo Gej nie jest obrazą, co innego pedał.

 11. Wschowianin

  Do Norberta : Ma racje , że te lekcje są nudne i nie ciekawe.Nie da wszystkich bo wiele osób te lekcje ciekawią , ale dzisiejsza młodzież może wszystko z internetu wziąsc to są inne czasy.Kiedys nie było internetów i wgl.Teraz jest wszystkiego pełno.Ale jest to przedmiot nie obowiązkowy i nikt nie jest do tego zmuszany kto chce niech chodzi a kto nie to nie Pozdrawiam

 12. do Norberta

  Czyżbyś Norbercie odczuwał te skutki na sobie? Przykro mi, że musisz o tym pisać. Przeczytaj swoje komentarze, sprawdź pisownię wyrazu POMIMO i popraw błędy:)

 13. do kogoś ze staszica

  Już dawno takiej wazeliny nie czytałem. Czy to pisał ktoś z rodziny. Chyba jedyną różnicą w porównaniu do innych nauczycieli jest to, że Pani Honorata J. prowadzi te zajęcia mówiąc wierszem, bo w końcu jest to nauczycielka j. polskiego.

 14. 100% antifruit

  Ja ucząc się w I LO po jednej lekcji WDŻ zrezygnowałem. Pierwszym tematem zajęć był homoseksualizm,a w zasadzie jego promowanie. A gdzie tematy małżeństwo, rodzicielstwo….

 15. cenzura

  Niech żyje cenzura na zw.pl. Niewygodnych komentarzy nie publikują. Norma. Gdzie jest mój komentarz nick “do kogoś ze staszica”?

Dodaj komentarz

Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu zw.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.