Seks wśród nastolatków… ciągle tematem tabu?

Seks wśród nastolatków… ciągle tematem tabu?

przez -
16 408

Wiedza dzieci i młodzieży na temat edukacji seksualnej jest w dzisiejszych czasach stosunkowo niewielka. Sprawdziliśmy jak to wygląda w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego miasta. Zapytaliśmy o lekcje wychowania do życia w rodzinie, o ich częstotliwość oraz poruszane na nich tematy

Rozmawialiśmy z Honoratą Jarosz, nauczycielką wychowania do życia w rodzinie i języka polskiego w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica.

Joanna Walkowiak – uczennica klasy multimedialno-dziennikarskiej w I LO we Wschowie.

Nie możemy wyświetlić tej galerii.

16 Komentarze

 1. Uczyć nas rzeczy instynktownych. To tak samo jakby psa uczyć szczekać. Z własnego doświadczenia wiem, że te lekcje są nudne, głupie i nieciekawie. Nic z takich lekcji się nie wynosi. (…)
  Wystarczy mieć odpowiedni kręgosłup moralny. Tylko to nie europejskie. Praktyka czyni mistrza!

 2. Panie modernizujący komentarze. „Debil” to nie określenie wulgarne. Debil to osoba o niskim ilorazie inteligencji. Proszę zostawić mój komanetarz taki jaki był, albo go nie zamieszczać w cale. Nikogo tym nie obraziłem, nie było to do nikogo skierowane. W ogóle to nie jest wulgaryzm! Pan swoim czynem zmienia sens mojej wypowiedzi. To jest przecież oszustwo wycinać najważniejszy fragment.

 3. Nie zgodzę się z tym, że te lekcje są nudne. Na pewno nie z panią Honoratą J. Fakt, wcześniejsze lekcje WDŻu z innymi nauczycielami (nawet w tej szkole) może nie były najciekawsze, w kółko to samo.. ale pani Jarosz to właściwa osoba na właściwym miejscu. Zna się na tym o czym opowiada i przedstawia to w ciekawy sposób. A na lekcjach WDŻu są poruszane nie tylko tematy związane ze współżyciem, a także różnice psychiczne między kobietą a mężczyzną. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy! :)

 4. Do ktoś ze staszica: Widzę tutaj szowinistę. Po między kobietą, a mężczyzną nie ma różnic. Nawet psychicznych. Jesteśmy tacy sami. Nasze wschowskie feministki (niestety stare i nieestetyczne) napewno są zbulwersowane taką wypowiedzią.

  Mówię zaś o praktycę praktycznej. Wypowiedż 3:24

 5. Norbert (…) Zacznij współżyć z kobietą, a mężczyzną a pewnie poczujesz różnicę. :) Poza tym jak to nie ma? Kobiety są bardziej wrażliwe, uczuciowe itp. Chyba że Facet to nie facet a nosi rurki, ma grzywkę na bok (styl Bieber) wtedy się zgodzę że nie ma różnic.

 6. Norbert, to cudowne, że kobieta i mężczyzna są DOSKONALE INNI. Tego można i trzeba się uczyć CAŁE ŻYCIE, aby wziąć od siebie nawzajem to, co najlepsze i zarazem umieć dać z siebie to, co najlepsze właściwej osobie i we właściwym czasie.

 7. Do Norberta. Uwierz, że na pewno nie jestem szowinistką. A jeśli poszedłbyś na taką lekcje WDŻu to dowiedział byś się, że różnice są! Nawet psychiczne.

 8. Skutki eksterminacji inteligencji polskiej w czasie II wojny światowej są mocno odczuwalne nawet dzisiaj.

 9. Do Norberta : Ma racje , że te lekcje są nudne i nie ciekawe.Nie da wszystkich bo wiele osób te lekcje ciekawią , ale dzisiejsza młodzież może wszystko z internetu wziąsc to są inne czasy.Kiedys nie było internetów i wgl.Teraz jest wszystkiego pełno.Ale jest to przedmiot nie obowiązkowy i nikt nie jest do tego zmuszany kto chce niech chodzi a kto nie to nie Pozdrawiam

 10. Czyżbyś Norbercie odczuwał te skutki na sobie? Przykro mi, że musisz o tym pisać. Przeczytaj swoje komentarze, sprawdź pisownię wyrazu POMIMO i popraw błędy:)

 11. Już dawno takiej wazeliny nie czytałem. Czy to pisał ktoś z rodziny. Chyba jedyną różnicą w porównaniu do innych nauczycieli jest to, że Pani Honorata J. prowadzi te zajęcia mówiąc wierszem, bo w końcu jest to nauczycielka j. polskiego.

 12. Ja ucząc się w I LO po jednej lekcji WDŻ zrezygnowałem. Pierwszym tematem zajęć był homoseksualizm,a w zasadzie jego promowanie. A gdzie tematy małżeństwo, rodzicielstwo….

 13. Niech żyje cenzura na zw.pl. Niewygodnych komentarzy nie publikują. Norma. Gdzie jest mój komentarz nick „do kogoś ze staszica”?

Zostaw odpowiedź