TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Ruszyła A-klasa, pierwsze punkty Korony

pon., 21 sierpnia 2017 11:05

Po letniej przerwie w miniony weekend wystartował nowy sezon rozgrywkowy w A-klasie, w którym znów nasz powiat reprezentować będą trzy drużyny: Avia Siedlnica, MKS Orzeł Szlichtyngowa oraz Dąb II Przybyszów. Mecze trzeciej kolejki rozegrano również w IV lidze i okręgówce.

Zdjęcie

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

W IV lidze po remisie na inauguracje i zwycięstwie w drugiej kolejce pierwszą porażkę zanotował Dąb Sława Balcerzak i Spółka. Porażkę pechową bo po straconej w ostatniej minucie meczu bramce. Dąb mecz rozpoczął dobrze, ale wyraźnie drużynie brakowało koncentracji. W pierwszej połowie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale dwukrotnie dali sobie strzelić wyrównującą bramkę. W drugiej części spotkania role się odmieniły i to zawodnicy ze Sławy musieli gonić wynik, co udało im się w 90 minucie spotkania. Niestety radość trwała krótko ponieważ kolejny moment dekoncentracji spowodował utratę czwartej bramki w 92 minucie meczu. Ostatecznie po widowiskowym spotkaniu Dąb Sława Balcerzak i Spółka uległ Odrze Bytom Odrzański 3:4. Za tydzień zawodnicy Dębu wyjadą do Świebodzina na mecz z tamtejszą Pogonią.

Pierwsze zwycięstwo w okręgówce zanotowała natomiast Korona Wschowa. Koroniarze na wyjeździe pokonali Woga Chociule 2:0, a obie bramki zdobył Marcin Dobrowolski. To bardzo ważne punkty dla młodej drużyny ze Wschowy, która w tym sezonie szybko musi nazbierać doświadczenia i walczyć o każdy punkt. Za tydzień do Wschowy przyjedzie Odra Nietków, która w tej kolejce zremisowała z zeszłotygodniowym pogromcą Korony, Promieniem Żary.

Po letniej przerwie wróciły rozgrywki A-klasy, a do zmagań stanęły zespoły z Siedlnicy, Szlichtyngowej i Przybyszowa. Cieszyć po pierwszym spotkaniu mogą się zawodnicy Orła i Dębu, ponieważ te drużyny pokonały kolejno GKS Siedlisko (2:1) oraz LKP Stypułów (3:2). Porażki na własnym boisku doznała natomiast Avia Siedlnica, a jej pogromcą została drużyna Czarnych Rudno. Za tydzień czekają nas już pierwsze derby ponieważ Dąb II Przybyszów podejmie na swoim boisku MKS Orła Szlichtyngowe. Avia natomiast pierwszych punktów poszuka w Łęczycy, mierząc się z tamtejszą Spartą.

(red.)

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi