W grudniu Muzeum Ziemi Wschowskiej gościło wystawę Fotografii Dzikiej Przyrody 2010, a już w styczniu zainaugurowało ogólnopolskie turnee Fotografii Dzikiej Przyrody 2011. Organizatorem wystawy w Polsce jest Agencja Zegart, której przedstawiciel Jerzy Zegarliński wraz z dyrektorem Muzeum Leszkiem Marciniakiem otworzyli wystawę we Wschowie w czwartkowe popołudnie
Wykryto bloker reklam!
Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.
Fotografie, które będzie można obejrzeć we wschowskim muzeum do końca stycznia, zostały wyłonione w konkursie, który odbywa się od 1964 roku, organizowanym przez dwie brytyjskie instytucje - BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.
W ubiegłym roku - mówił podczas otwarcia wystawy Jerzy Zegarliński - przysłano na konkurs ponad 40 tysięcy zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tysiące fotografików z 96 krajów na świecie. Chyba poza World Press Photo - przekonywał Zegarliński - nie ma większego konkursu fotograficznego.
Wyłonione w wyniku konkursu prace miały swoją premierę - mówił z kolei Leszek Marciniak dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej - w Londynie w październiku 2011 roku.
Wystawa Fotografii Dzikiej Przyrody to nie jest wyłącznie opowieść o tym jak dzisiaj prezentuje się dzika przyroda - mówił Zegarliński - ale przede wszystkim jak człowiek ją dzisiaj postrzega, w jaki sposób fotografuje, jak chce przyrodę pokazywać.
Otwarciu towarzyszyło też specjalne wyróżnienie dla Jerzego Zegarlińskiego. Z rąk burmistrza Wschowy Krzysztofa Grabki otrzymał medal, wybity w 2010 roku z okazji urodzin Kazimierza Wielkiego.
Wystawę w Muzeum Ziemi Wschowskiej można obejrzeć do końca stycznia 2012 roku.
Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym Jerzy Zegarliński opowiada między innymi o tym, gdzie zapada decyzja o miejscu wystawy Fotografii Dzikiej Przyrody. W Londynie czy w Polsce? Co - jak zaznaczył Zegarliński - jest o tyle ważne, że w samej Wschowie toczyły się wokół tego tematu dyskusje i spory.
(rak)
[nggallery id=24]
Komentarze 0