O szkodach łowieckich na posiedzeniu Izby Rolniczej

Opublikowano przez michal

IMG_8447

Dziś (10 czerwca) w Sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym we Wschowie odbyło się posiedzenie Wschowskiej Rady Powiatowej Lubuskiej Izby Rolniczej. W spotkaniu uczestniczył prezes Lubuskiej Izby Władysław Piasecki

Najważniejszym tematem obrad były szkody łowieckie w rolnictwie. – To co chcemy osiągnąć, to równowaga między interesami rolników i  interesami myśliwych skupionych w Polskim Związku Łowieckim – mówił Piasecki. – Nas rolników interesują tylko zapisy w prawie łowieckim dotyczące szacowania szkód wyrządzonych przez zwierzynę. We współpracy z dwoma zespołami parlamentarnymi  stworzyliśmy swoje propozycje prawa regulujące te kwestie. Pracę nad nowelizacją prawa łowieckiego dobiegają końca. Nowe zapisy będą stanowić o tym, kto ma szacować straty, jak ma to robić i za czyje pieniądze.

Propozycje zmian w prawie łowieckim opierają się na polskich wzorach międzywojennych, gdzie rolnik był ważnym podmiotem tego prawa i współwłaścicielem płodów łowieckich.

W związku z tematyką spotkania gośćmi posiedzenia Rady Powiatowej byli członkowie Kół Łowieckich. W obradach uczestniczył także starosta powiatu wschowskiego Marek Boryczka. – Cieszymy się, że dotarł do nas prezes Lubuskiej Izby – mówił starosta. – Nasz powiat leży na krańcach województwa i niestety z tego powodu bywa czasami pomijany. Mamy wspaniałych rolników i firmy, którymi możemy się pochwalić, jak choćby Hodowla Zwierząt Zarodkowych Osowa Sień. Jutro prezes HZZ Czesławem Kryszkiewiczem odbierze w Warszawie, pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie Agroliga.

W drugiej części obrad prezes Powiatowej Spółki Wodnej Andrzej Kokot przedstawił zasady funkcjonowania spółki.

Prezes Izby Rolniczej odpowiadał też na pytania i wątpliwości rolników. Zapraszamy na obszerny zapis filmowy posiedzenia. (mij)

Jeden komentarz

  1. Łysinianka

    jakie funkcjonowanie Spółki wodnej rowy pozarastane rozmiękczone brzegi brak drenaazu jak usłyszał mój sąsiad raz do roku jesienią “wyczyszczą ” i to ma wystarczyć to jakiś parados

Dodaj komentarz

Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu zw.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.