Zwycięstwo Korony w Szprotawie

Wtorek, 13 września 2016 o 09:14, aktualizacja Poniedziałek, 19 września 2016 o 14:12, autor: 1

Pierwszy mecz w swojej grupie rozgrywkowej i mistrzostwo młodzika grupy 3 strefy zielonogórskiej rozegrali zawodnicy Korony Wschowa z rocznika 2004. Młodzi zawodnicy Korony zaprezentowali się bardzo dobrze wygrywając w Szprotawie z miejscową Szprotavią  2-1.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem przewagi piłkarze ze Wschowy, jednak tej przewagi nie udało się udokumentować bramką i do przerwy był bezbramkowy remis. Zaraz po zmianie stron Korona dała zaskoczyć się kilkoma groźnymi akcjami, a jedna z nich zakończyła się bramką dla miejscowych. W tej części spotkania Szprotavia prezentowała się dużo lepiej niż w pierwszej połowie. Młodzi wschowianie powoli łapali jednak rytm gry, a bodźcem do jeszcze silniejszych ataków była bramka zdobyta z rzutu rożnego po pięknej główce Wojtka Wróbla. Korona zaczęła atakować, przejęła inicjatywę i na 3 minuty przed końcem podanie Macieja Pihila wykorzystał Partyk Zielonko. Skład Korony: Jacek Rytkiewicz, Marcel Glapa, Jakub Romanowicz, Olaf Polak, Maciej Pihil, Miłosz Skuriat (br), Wiktor Sterna, Patryk Zielonko, Wojtek Wróbel, Szymon Dziaszyk, Radosłąw Faliszewski (C) trener Rafał Kulczykowski