TworzymyGłos Regionu

Zalety i wady schodów granitowych

Wtorek, 08 października 2019 o 00:25, autor: 0 463
Zalety i wady schodów granitowych

Jeśli właśnie kończysz budować swój dom, zapewne zastanawiasz się, jakie schody wewnętrzne oraz zewnętrzne wybrać. Z pewnością jednym z najlepszych, dostępnych na rynku rozwiązań będą schody granitowe, czy też schody wyposażone w stopnice granitowe. Zanim podejmiesz decyzję, dowiedz się, jakie zalety i wady charakteryzują granitowe schody.

Schody i stopnice granitowe — najważniejsze zalety

Granit to najtwardszy i najbardziej wytrzymały kamień naturalny. Nikogo nie dziwi zatem fakt, że skała ta znajduje zastosowanie, jako materiał na schody, czy to wewnętrzne, czy też zewnętrzne. Poza tym schody granitowe:

 •     zewnętrzne - nie są wrażliwe na warunki atmosferyczne, doskonale znoszą mróz i wilgoć,
 •     a dokładnie stopnice granitowe, mogą mieć zróżnicowany kształt — granit dobrze poddaje się obróbce,
 •     stanowią oryginalną ozdobę - granit dostępny jest w różnych odcieniach i wzorach,
 •     wewnętrzne - doskonale komponują się ze zróżnicowanymi stylami aranżacyjnymi,
 •     zewnętrzne - mogą stanowić interesujący element architektury domu lub ogrodu,
 •     pozwalają na swobodę montażu — stopnice granitowe, czyli nastopnice i podstopnice, mogą być zamontowane w linii prostej lub przesunięte względem siebie.

Ponadto, stopnice granitowe są łatwe w pielęgnacji - tutaj wystarczy woda i ściereczka lub myjka parowa. Co więcej, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, nie tracą swoich właściwości z upływem czasu, a także nie odkształcają się. Możecie znaleźć je w hurtowni https://ecinvest.pl/kamien-naturalny/stopnice-granitowe.

Wady schodów z granitu

Trzeba przyznać, że schody granitowe to rozwiązanie, które oferuje bardzo dużo zalet, jednak ma również swoje wady. Jednak spróbujemy wskazać te podstawowe. Wybierając stopnice granitowe, warto z pewnością mieć na uwadze, że:

 •     granit, w przeciwieństwie do ciepłego drewna, jest chłodny w swojej strukturze i odbiorze - chodzenie boso po takich schodach może wywoływać dyskomfort,
 •     duże ubytki, o które raczej trudno, wymagają jednak interwencji fachowca,
 •     decydując się na granit polerowany, niezbędne jest zastosowanie dedykowanej ochrony antypoślizgowej na brzegach poszczególnych stopni.
REKLAMA

  Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

 • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl