TworzymyGłos Regionu

Zagrożony piesek w zaniedbanej pasiece

Piątek, 19 lipca 2019 o 10:07, aktualizacja Piątek, 26 lipca 2019 o 12:50, autor: 3 1113
Zagrożony piesek w zaniedbanej pasiece

Mimo informacji w radiu i telewizji oraz apeli instytucji czy schronisk, niektórzy ludzie nie potrafią zajmować się zwierzętami. Brak dostępu do wody, ograniczona możliwość ruchów przez krótki łańcuch czy brak schronienia to częste zaniedbania. We Wschowie w sprawie pieska, interweniowała straż miejska.

Strażnicy w maju interweniowali w sprawie pieska, którego mieszkaniec gminy Wschowa zostawił w pasiece. Przywiązał psiaka metrowym łańcuchem do zrujnowanego ula. Przez to nie mógł swobodnie się poruszać. Dodatkowo, nie zapewnił mu dostępu do świeżej wody. Strażnicy powiadomili Związek Pszczelarski oraz Powiatowego Lekarza Weterynarii. Opinia, jaką otrzymano, jasno mówiła, że życie czworonoga jest zagrożone. Spowodował to fatalny stan pasieki. Gdyby nie chłodniejsza pogoda, pszczoły pokąsałyby pieska. Wobec zastanych złych, niechlujnych warunków, skierowano wniosek do Sądu Rejonowego o ukaranie właściciela.

Sąd przyznał racje służbom, że doszło do złamania przepisów ustawy o ochronie zwierząt. Zasądził wobec właściciela - mieszkańca gminy Wschowa, grzywnę w kwocie 1000 zł.oraz wymierzył karę 500 zł. na rzecz Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Orzekł też przepadek zwierzęcia.

(Foto: Straż miejska, Gmina Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Adaś
19.07.2019 11:56

Po tym tekście oniemiałem...……, jestem wielkim miłośnikiem psów, …. co za sku…..n, tak potraktować małego czworonoga. Brak mi cenzurowanych słów, mam już dzisiaj zepsuty dzień po takich "czarnych" emocjach prawdziwego zgreda. Kara uczciwa, za mała grzywna, ….. tak z 5 tys. byłoby przez niego zapamiętane na długo. Adaś

avatar
~Mary
19.07.2019 16:20

A ja bym tego pana przywiazała do tej pasieki na tym łańcuszku

avatar
~Tdx
21.07.2019 10:19

Stare porzekadło mówi -" Jak traktujesz zwierzęta, tak traktujesz ludzi"

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl