TworzymyGłos Regionu

Z promilami na stację paliw po hot doga

Poniedziałek, 12 lutego 2018 o 13:07, aktualizacja Czwartek, 15 lutego 2018 o 16:50, autor: 3 3757
Z promilami na stację paliw po hot doga

53-latek udał się na jedną ze wschowskich stacji paliw po hot doga. Było już późno, a mężczyzna był głodny. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że przyjechał na stację, mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. O zdarzeniu poinformował policję anonimowy rozmówca. Wschowskim mundurowym udało się zatrzymać 53-latka zanim opuścił stację paliw.

Do zdarzenia doszło 11 lutego (w niedzielę) w godzinach wieczornych.

- Późnym wieczorem oficer dyżurny wschowskiej  policji odebrał zgłoszenie, że na jedną ze wschowskich stacji paliw przyjechało dwóch mężczyzn - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie ich zachowanie, które wzbudziło duże wątpliwości co do trzeźwości, przede wszystkim kierowcy. Mężczyźni zaczęli przekrzykiwać się i awanturować. Swoim zachowaniem wzbudzili niepokój osób będących w tym samym czasie na stacji paliw.  

Dyżurny wschowskiej policji zaraz po odebraniu zgłoszenia skierował na stację paliw patrol policji.

- Widok policjantów nie uspokoił mężczyzn, wręcz ich rozjuszył.  W wyniku podjętych czynności okazało się, że kierowca toyoty 53-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Początkowo nie przyznawał się do jazdy na „podwójnym gazie”, a na stacji znaleźli się, bo byli głodni. Jednak zapis monitoringu był wystarczającym dowodem w sprawie. W trakcie sprawdzeń w policyjnym systemie okazało się, że 53-latek nie posiadał uprawnień do kierowania. Pojazd został zabezpieczony na parkingu. Teraz 53 - latkiem zajmie się sąd - mówi Maja Piwowarska.

Policja dziękuje anonimowemu rozmówcy za czujność.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~darek
04.03.2018 02:41

czemu nikt nie komentuje

avatar
~pablo
15.03.2018 08:29

niema co komentowac.

avatar
~Anonim
11.04.2018 22:41

...hmmm... właśnie. Brak słów. Dobrze tylko ze nikogo na chodniku nie zabił... Pedofili i pijaków za kierownicą nigdy nie żal.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl