Wyświetlą film ,,Zapomnij o Kresach" i wysłuchają Piotra Szelągowskiego

Piątek, 17 lutego 2017 o 10:40, aktualizacja Środa, 22 lutego 2017 o 13:00, autor: 0 567
Wyświetlą film ,,Zapomnij o Kresach
25 lutego o godzinie 15:00 w sali Domu Serca przy Klasztorze Ojców Franciszkanów zostanie wyświetlony film pt. ,,Zapomnij o Kresach". Po filmie odbędzie się spotkanie z redaktorem Piotrem Szelągowskim. 

Jak informują organizatorzy spotkania film i prelekcja dotyczą tragicznych wydarzeń w latach 30 i 40 XX wieku na Wołyniu.

Film ,,Zapomnij o Kresach" to obraz przedstawiający świadków tamtych tragicznych wydarzeń, którzy w latach 30 i 40 byli w bardzo młodym wieku. Opowiadają, co przeżyli wraz ze swoimi rodzinach. Film uzupełniają komentarze księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Prelegent i redaktor Piotr Szelągowski sprawą wydarzeń na Wołyniu zajmuje się od 12 lat. Wraz z księdzem Isakowiczem-Zaleskim, starają się, aby pamięć o tych tragicznych zdarzeniach była należycie traktowana przez potomnych.

(rak)

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz

Pozostałe wiadomości

nazwaPrezes Kazimierz Kęs daje czas do końca marca na publikację wyjaśnień. Co zrobi radny Paweł Żygadło?
22.03.20170 693
Kazimierz Kęs prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sława Sp. z o.o. zamieścił list otwarty w którym odnosi się do wypowiedzi radnego Pawła Żygadły, która miała miejs...

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl