TworzymyGłos Regionu

Wojewoda Dajczak z wizytą w powiecie wschowskim

Poniedziałek, 14 września 2020 o 12:27, aktualizacja Poniedziałek, 14 września 2020 o 15:10, autor: 2 704
Wojewoda Dajczak z wizytą w powiecie wschowskim

W poniedziałek (14 września) odbyła się wizyta Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka w powiecie wschowskim. Na spotkaniu ze Starostą Wschowskim Andrzejem Bielawskim i Burmistrz Szlichtyngowej Jolantą Wielgus omówione zostały kwestie funduszu dróg samorządowych, inwestycji lokalnych i spraw geodezyjnych. Podczas rozmów przedyskutowana została kwestia bliskiej współpracy i wynikająca z niej strategia na najbliższe miesiące. 

Jeśli wojewoda chce wspierać rozwiązywanie problemów, musi dokładnie je znać. Nie zza biurka, tylko w bezpośrednim kontakcie. Pandemia koronawirusa, która u nas w Lubuskiem rozpoczęła się 4 marca trochę te kontakty zamroziła (...). Staram się teraz je odnawiać i stąd ta dzisiejsza wizyta we Wschowie. Cieszę się bardzo, że mogłem się spotkać z Panem Starostą, miałem też okazję rozmawiać z Panią Burmistrz Szlichtyngowej - mówił na konferencji prasowej Władysław Dajczak. 

Na spotkaniu rozmawiano także o programach rządowych, które mają na celu wsparcie dla samorządów. Mam nadzieję, że gminy powiatu wschowskiego, tak jak do tej pory będą bardzo aktywnie uczestniczyć w programach rządowych. Przypomnę tylko, że do Fundusz Dróg Samorządowych złożono 10 wniosków przez gminy i powiat - kwota prawie 18 mln zł. (...) To naprawdę są ważne inwestycje lokalne - wspomniał Wojewoda.

Chcę być w dobrym kontakcie z samorządowcami, dlatego jeszcze raz dziękuję Panu Staroście - zapewnił Władysław Dajczak.

Władysław Dajczak zapowiedział także swoją wizytę w HZZ Osowa Sień w związku z 75-leciem działalności Spółki. Więcej o uroczystości i historii HZZ Osowa Sień: [OBCHODY 75-LECIA] [WYWIAD Z PREZESEM].

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~rabrador
14.09.2020 14:22

te całe lubuskie to koryto plus dla zielonej góry i gorzowa, a co wschowa tam robi to nikt nie chce wiedzieć

avatar
~Wschowa WLKP
14.09.2020 23:05

dobrze że w końcu ktoś to widzi, 8-10 województw + likwidacja powiatów to da realną oszczędnośc i wpynie na + dla mieszkanców no ale kto pozwoli by armia urzędników poszła na bruk..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl