TworzymyGłos Regionu

Wojewoda Dajczak: Cieszę się, że Muzeum we Wschowie jest tak aktywne

Wtorek, 15 września 2020 o 19:28, aktualizacja Wtorek, 15 września 2020 o 19:46, autor: 0 584
Wojewoda Dajczak: Cieszę się, że Muzeum we Wschowie jest tak aktywne

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas wizyty we Wschowie rozmawiał z przedstawicielami Muzeum Ziemi Wschowskiej. Dyrektor Leszek Lenarczyk uzyskał oficjalny patronat wojewody nad zbliżającym się wydarzeniem, którego organizatorem jest MZW. Obie strony zachęcały Wschowian do śledzenia międzynarodowej konferencji poświęconej setnej rocznicy bitwy warszawskiej.

Cieszę się, że taka konferencja się odbędzie. Będzie na pewno bardzo ciekawa dla młodego pokolenia. Chcemy, aby młode pokolenie poznawało naszą historię i wiedziało, dzięki komu mogą żyć w wolnej i suwerennej Polsce. (...) Cieszę się, że Muzeum we Wschowie jest tak aktywne w sprawach historii, naszej tożsamości. Bardzo się z tego cieszę i dziękuję - mówił Władysław Dajczak podczas wizyty we Wschowie.

Chcąc przypomnieć o dokonaniach oręża polskiego sprzed 100 lat, Muzeum Ziemi Wschowskiej przygotowuje wideokonferencję z udziałem wybitnych przedstawicieli ze świata nauki, tak z Polski, jak i z zagranicy. Filmy z wykładami prelegentów od października zostaną udostępnione na stronie internetowej i Facebooku Muzeum. Wykłady będą ukazywać się cyklicznie, co tydzień, od 4 października do 11 listopada.

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl