TworzymyGłos Regionu

Wizyta uczniów SOSW w Herrhut

Wtorek, 08 października 2019 o 12:32, aktualizacja Sobota, 12 października 2019 o 00:08, autor: 0 834
Wizyta uczniów SOSW w Herrhut

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wybrali się do szkoły w Herrhut. Od 17 do 20 września mieli okazję spotkać się z niemiecką młodzieżą. Uczestniczyli w warsztatach dotyczących krain geograficznych Polski i Niemiec. Wspólnie zwiedzili Budziszyn oraz wybrali się na spływ pontonowy Nysą Łużycką. Nastepne polsko-niemieckie spotkanie odbędzie się w 2020 r.

16 uczniów z SOSW i 5 nauczycielek pojechało na polsko-niemieckie spotkanie. Podczas pobytu w Herrhut uczestniczyli w warsztatach "Państwa, miasta, rzeki". Podczas grupowej rywalizacji poznawali najważniejsze polskie i niemieckie krainy geograficzne, miasta i rzeki. Zaprzyjaźniona tłumaczka oprowadziła młodzież po Budziszynie i opowiedziała o historii miasta.

Jedną z atrakcji był spływ rzeką Nysą Łużycką. Na kolacją podopieczni SOSW i Fὄrderschule Herrnhut przygotowali pierogi. Pdczas pożegnania umówili się na kolejne spotkanie w 2020 r. Warsztaty sfinansowało Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

(Źródło: SOSW we Wschowie)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl