W Sławie monitorują jakość powietrza

Poniedziałek, 20 marca 2017 o 15:36, aktualizacja Poniedziałek, 27 marca 2017 o 16:48, autor: 0 1192
W Sławie monitorują jakość powietrza

Walka ze smogiem to jeden z tegorocznych topnewsów zimy w Polsce. Przynajmniej kilka razy w tygodniu pojawiały się informacje na temat złego stanu powietrza w naszym kraju. Zima się skończyła, ale w Sławie już są przygotowani do następnej i na bieżąco monitorują jakość powietrza.

Wielu ludzi zastanawia się jak to się stało, że przeżyli tyle lat i o smogu nie słyszeli, a teraz okazuje się, że on jest, zagraża zdrowiu i przyczynia się do śmierci tysięcy Polaków rocznie. Zjawisko smogu może nie tyle nasila się w ostatnich latach, ile coraz dokładniej mierzy się jakość powietrza. Najgorsze dla człowieka są pyły o wielkości PM10 i PM2,5. Ich zawartość w powietrzu mierzona jest na bieżąco w stacjach Wojewódzkich Inspektoratów Ochrony Środowiska, jednak w województwie lubuskim znajduje się tylko 5 takich stacji, mamy to szczęście, że jeden z nich zlokalizowany jest we Wschowie. Takie stacje są jednak drogie. Samorządy chcąc mieć świadomość jakości powietrza na swoim terenie decydują się na montaż mniejszych czujników, które równie dobrze określają zawartość pyłów. Na taki krok zadecydowano się w Sławie, gdzie zamontowano 5 czujników, które monitorują stan powietrza, a wyniki prezentowane są na stronie internetowej:

https://map.airly.eu/pl/#latitude=51.88059&longitude=16.07244&id=498

Czujniki zamontowała firma Airly sp. z o.o w lokalizacjach ul. H. Pobożnego- Urząd Miejski, Ogrodowa- ZSP, Wiejska, Kwiatowa i Odrodzonego Wojska Polskiego- SCKiW. Prócz zawartości pyłów w powietrzu czujniki wskazują również temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność. 

(red./foto: slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPsi park, muzyczny plac zabaw a może tuba?
18.10.20172 78
Mieszkańcy Wschowy decydują o tym jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach kolejnej edycji Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego.  Oto trzy z propozycji na, które mogą Państwo odda...
nazwa
nazwa
Rodzaje umów o pracę
18.10.20170 27

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl