Uroczyste otwarcie Niepublicznego Przedszkola ,,Bajka" w Sławie

Czwartek, 16 lutego 2017 o 16:49, aktualizacja Środa, 22 lutego 2017 o 13:00, autor: 0 3414
Uroczyste otwarcie Niepublicznego Przedszkola ,,Bajka
16 lutego uroczyście otwarto Niepubliczne Przedszkole ,,Bajka" w Sławie. Symboliczną wstęgę przecięły panie dyrektor przedszkola Alicja Śliwińska, wicedyrektor Danuta Krzyżanowska oraz burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. Pomieszczenia przedszkola poświęcił ksiądz proboszcz Jerzy Ślusarczyk. 

Przedszkole ,,Bajka", to trzecia placówka obok Wschowy i Głogowa, prowadzona przez firmę specjalizującą się w prowadzeniu profesjonalnych, niepublicznych przedszkoli.

- Mamy łącznie pod opieką ponad 320 dzieci i zatrudnione 43 osoby - mówiła podczas uroczystego otwarcia dyrektor przedszkola w Sławie Alicja Śliwińska - cały czas się rozwijamy, zdobywając zaufanie dzieci i rodziców. Dlatego też nasze placówki poszerzamy i w niedługim czasie liczba naszych podopiecznych wzrośnie do 400 dzieci.

W uroczystym otwarciu placówki uczestniczyli również przedstawiciele samorządów gminnego i powiatowego.

- Nie tak dawno rozmawialiśmy na temat budowy nowego przedszkola, ale muszę przyznać, że kiedy prowadziliśmy rozmowy, to przyjmowałem informacje o nowej placówce z lekkim niedowierzaniem - mówił burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła - ale okazało się, że jesteście panie prawdziwymi biznesmenami, które wyznaczają sobie cele, a potem te cele osiągacie. Gratuluję paniom tego osiągnięcia, ponieważ jest to znakomita szansa dla dzieci i rodziców.

Z kolei starosta Marek Boryczka gratulował inicjatyw edukacyjnych, które powstają na terenie powiatu.

- Tego typu nowoczesny obiekt na miarę XXI wieku, jaki został dzisiaj oddany dzieciom i rodzicom, może tylko cieszyć całą lokalną społeczność - mówił starosta.

Uroczystości zamknęła część artystyczna w wykonaniu przedszkolaków.

(rak/foto: olek)

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz

Pozostałe wiadomości

nazwaPrezes Kazimierz Kęs daje czas do końca marca na publikację wyjaśnień. Co zrobi radny Paweł Żygadło?
22.03.20170 693
Kazimierz Kęs prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sława Sp. z o.o. zamieścił list otwarty w którym odnosi się do wypowiedzi radnego Pawła Żygadły, która miała miejs...

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl