TworzymyGłos Regionu

Uprawiał konopie, trafił za kratki

Środa, 14 lutego 2018 o 14:34, aktualizacja Poniedziałek, 19 lutego 2018 o 10:11, autor: 4 4730
Uprawiał konopie, trafił za kratki

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 25-letni mieszkaniec gminy Wschowa, który w swoim domu trudził się uprawą konopi indyjskiej. Młody mężczyzna posiadał 100 g ususzonej marihuany, a w specjalnie skonstruowanej szafie uprawiał kolejne rośliny.

W poniedziałek funkcjonariusze wschowskiej Komendy Powiatowej Policji zajmujący się przestępczością narkotykową zatrzymali kolejną osobę. Tym razem młody mieszkaniec gminy Wschowa odpowiadał za produkcję marihuany.

- W jednym z pomieszczeń domowych funkcjonariusze znaleźli profesjonalnie przygotowaną szafę w której w idealnie stworzonych warunkach dorastały krzaki konopi. Jak się okazało młody mieszkaniec gminy Wschowa swoim przestępczym procederem zajmował się już od pewnego czasu. W trakcie wykonywania czynności w miejscu zamieszkania 25 - latka mundurowi zabezpieczyli około 100 gramów marihuany, która pochodziła ze wcześniejszej uprawy i przygotowana była do sprzedaży potencjalnym klientom – relacjonuje podkom. Maja Piwowarska, oficer prasowy KPP Wschowa.

Wobec tak wyraźnych dowodów, jakie udało się zabezpieczyć na miejscu zatrzymania sąd bez wahania zadecydował o trzymiesięcznym areszcie. Dwudziestopięciolatkowi postawiono trzy zarzuty: uprawa konopi, posiadanie nielegalnych substancji oraz udzielania środków odurzających.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~autor
15.02.2018 07:06

brawo dla Policji nie ma jak zmarnowac mlodemu chlopakowi zycie za troche trawki. chore prawo

avatar
~Dfg
15.02.2018 12:57

Od trawki się zaczyna, jak ktoś ma we krwi kombinowanie to już tak zostanie, a życie to on sam sobie zmarnował s chory to chyba jesteś Ty.

avatar
~autor
15.02.2018 07:13

w Anglii policja nawet nie zwraca uwagi na trawke, powod? nie chce im sie papierow wypelniac bo i tak nie ma sensu zadna szkoliwosc spoleczna no moze jednynie dla osoby uzywajacej wystarczy powrocic do normalnego prawa "chcacemu nie dzieje sie krzywda" pozrawiam

avatar
~cwp
15.02.2018 12:20

Albo karać mandatami i grzywnami. Dostał by 1000 zł grzywny, a sądy i więzięnia miały by mnie roboty.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl