Ukradł samochód i wylądował w rowie

Wtorek, 07 lutego 2017 o 11:40, aktualizacja Poniedziałek, 13 lutego 2017 o 12:07, autor: 1 3088
Ukradł samochód i wylądował w rowie

W nocy z 5 na 6 lutego na drodze krajowej nr 12 w kierunku Głogowa doszło do groźnie wyglądajacego wypadku. Samochód osobowy w trakcie manewru wyprzedzania wypadł z drogi i dachował w pobliskim rowie. Jak się okazało samochód skradziono chwilę wcześniej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie otrzymali zgłoszenie o wypadku chwilę przed północą 5 lutego. Na miejsce skierowane zostały służby ratownicze oraz patrol policji, jednak na miejscu zdarzenia nie było już nikogo, a samochód został pozostowiony w rowie. W tym samym czasie oficer dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie, które rzucało nieco światła na tajemnicze zniknięcie kierowcy.

- Po wysłaniu patrolu na miejsce wypadku oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wschowie otrzymał zgłoszenie o kradzieży pojazdu z parkingu osiedlowego we Wschowie.  W wyniku sprawdzeń okazało się, że wrak pojazdu znajdujący się z rowie jest skradzionym autem. Wschowscy i sławscy policjanci chcąc ustalić co się stało z kierowcą i w którą stronę oddalił się podjęli intensywne działania poszukiwawcze. Sprawdzając wszystkie ślady i drogi prowadzące z miejsca zdarzenia. Pod uwagę brane były wszystkie możliwe wersje zdarzeń - mówi podkom. Maja Piwowarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. - Po około trzech godzinach intensywnych poszukiwań patrol operacyjny w trakcie monitoringu miasta zauważył mężczyznę, który na widok samochodu schował się do jedne z klatek.  Kryminalni postanowili to sprawdzić. Wewnątrz budynku zatrzymali młodego mężczyznę, którego wygląd, obrażenia, ślady krwi wskazywały, że mógł brać udział w zdarzeniu. 

Jak się okazało zatrzymany 20-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Przyznał się do kradzieży pojazdu i spowodwania wypadku, usłyszał również zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu. Za popełniony czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

(olek)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Kamil
07.02.2017 23:20

Dobrze, że nikogo nie zabił

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaWoda nadal zdatna do pica wyłącznie po przegotowaniu
11.12.20170 63
Trwają prace nad przywróceniem pełnej przydatności wody z sieci wodociągowej we Wschowie i Przyczynie Dolnej do spożycia. Wciąż aktualny jest czwartkowy komunikat Państwowej Powiatowej ...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl