Trzy szkoły podstawowe na terenie gminy, Gimnazjum będzie wygaszane

Czwartek, 16 marca 2017 o 09:39, aktualizacja Poniedziałek, 20 marca 2017 o 11:12, autor: 0 2132
Trzy szkoły podstawowe na terenie gminy, Gimnazjum będzie wygaszane

13 marca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Szlichtyngowej. Najważniejszym punktem obrad było podjęcie uchwały dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Wcześniej projekt tej uchwały został przesłany do zaopiniowania. Przypomnijmy, że w związku z tą uchwałą na terenie gminy funkcjonować będą trzy 8-klasowe szkoły podstawowe: w Szlichtyngowej, Jędrzychowicach i Starych Drzewcach, natomiast Gimnazjum zostanie wygaszone. Jak się okazuje związki zawodowe Solidarność oraz Forum Związków Zawodowych wydały pozytywną opinię, natomiast negatywnie projekt uchwały zaopiniował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jak wiadomo ZNP prowadzi kampanię pod nazwą referendum szkolne i jest przeciwne reformie rządowej.

- Te opinie nie są wiążące - mówiła burmistrz Szlichtyngowej Elżbieta Rahnefeld - ważne jest to, że pani kurator wydała pozytywną opinię i dzięki temu na terenie gminy będą trzy szkoły podstawowe, a od tego roku nie będzie już naboru do Gimnazjum i szkoła będzie wygaszana do 2019 roku.

Radni, ani nauczyciele obecni na sesji nie zabierali już głosu w tej sprawie. W związku z tym przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Baraniak zadał pytanie dyrektor Gimnazjum im. Noblistów Polskich, czy jej zdaniem lepiej by było, gdyby jednak przyłączyć gimnazjum do sieci szkół podstawowych.

- Wypowiadałam się już w tej sprawie - mówiła dyrektor Bogumiła Postek - jestem dyrektorem, który wykonuje zadania, które nakłada na mnie organ prowadzący. Jeżeli zdaniem organu prowadzącego lepiej jest wygasić gimnazjum, to ja się z tym zgadzam.

Za przyjęciem uchwały głosowało 9 radnych, 4 osoby się wstrzymały od głosu.

(rak)

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaStrażak wraz z synem uratowali życie mężczyźnie
22.08.20170 424
Jakim zaufaniem społeczeństwa wyróżnia się straż pożarna nie trzeba nikomu tłumaczyć. Przypominają o tym takie historie jak ta, która wydarzyła się w Siedlnicy. Będący po s...

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl