Trzy szkoły podstawowe na terenie gminy, Gimnazjum będzie wygaszane

Czwartek, 16 marca 2017 o 09:39, aktualizacja Poniedziałek, 20 marca 2017 o 11:12, autor: 11 2024
Trzy szkoły podstawowe na terenie gminy, Gimnazjum będzie wygaszane
13 marca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Szlichtyngowej. Najważniejszym punktem obrad było podjęcie uchwały dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Wcześniej projekt tej uchwały został przesłany do zaopiniowania. Przypomnijmy, że w związku z tą uchwałą na terenie gminy funkcjonować będą trzy 8-klasowe szkoły podstawowe: w Szlichtyngowej, Jędrzychowicach i Starych Drzewcach, natomiast Gimnazjum zostanie wygaszone. Jak się okazuje związki zawodowe Solidarność oraz Forum Związków Zawodowych wydały pozytywną opinię, natomiast negatywnie projekt uchwały zaopiniował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jak wiadomo ZNP prowadzi kampanię pod nazwą referendum szkolne i jest przeciwne reformie rządowej.

- Te opinie nie są wiążące - mówiła burmistrz Szlichtyngowej Elżbieta Rahnefeld - ważne jest to, że pani kurator wydała pozytywną opinię i dzięki temu na terenie gminy będą trzy szkoły podstawowe, a od tego roku nie będzie już naboru do Gimnazjum i szkoła będzie wygaszana do 2019 roku.

Radni, ani nauczyciele obecni na sesji nie zabierali już głosu w tej sprawie. W związku z tym przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Baraniak zadał pytanie dyrektor Gimnazjum im. Noblistów Polskich, czy jej zdaniem lepiej by było, gdyby jednak przyłączyć gimnazjum do sieci szkół podstawowych.

- Wypowiadałam się już w tej sprawie - mówiła dyrektor Bogumiła Postek - jestem dyrektorem, który wykonuje zadania, które nakłada na mnie organ prowadzący. Jeżeli zdaniem organu prowadzącego lepiej jest wygasić gimnazjum, to ja się z tym zgadzam.

Za przyjęciem uchwały głosowało 9 radnych, 4 osoby się wstrzymały od głosu.

(rak)

Komentarze (11)

avatar
~Do Błażeja
16.03.2017 13:24

Czyli tym razem spokój, kasy nie żądała więcej dla siebie ?

avatar
~jola
16.03.2017 17:42

A czy radni szlichtyngowscy kiedykolwiek przed podjęciem jakiejkolwiek uchwały zabierali głos? Łapki góra ! Teraz chociaż czterech miało odwagę wstrzymać sie od głosu, może to dobry omen ale raczej to wszystko.

avatar
~Błażej Rajman
16.03.2017 20:22

@Do Błażeja: ten temat myślę, że nie wróci.

avatar
~do Błażeja
16.03.2017 23:09

Dziękuję za odpowiedź p. Błażeju. Proszę czuwać , nie można temu "diabłu" pozwolić nas okraś ? Proszę bardzo poważnie rozważyć kandydowanie na burmistrza, ma Pan pełne poparcie.

avatar
~obserwator pisu
17.03.2017 12:52

ooooooooo, a nauczyciele oczywiście pracy nie stracą!!!!! tak mówi min. edukacji!!!! Kolejny dyrektor który ma swoich nauczycieli w d........................................, czyli jak we Wschowie!

avatar
~...
17.03.2017 14:13

nie wygaszane tylko likwidowane! co za głupia terminologia, współczuje nauczycielom i ich rodzinom.

avatar
~Do wstrzymujących się
17.03.2017 14:31

Radni, którzy się wstrzymali akurat tym razem wstrzymali się niesłusznie, choć mieli do tego prawo. Gdyby uchwała nie przeszła pracę straciliby nauczyciele ze szkoły podstawowej w Szlichtyngowej lub poobcinanoby im etaty, o czym wstrzymujący się radni doskonale wiedzieli, bo wynika to z zapisów ustawy. I jak teraz państwo spojrzycie mojej żonie w oczy?

avatar
~Błażej Rajman
17.03.2017 18:18

@Do wstrzymujących się. Jestem jednym z tych którzy się wstrzymali, propozycje zaproponowane przez Ministerstwo rozważało kilka możliwości, o których w naszej Gminie się nie rozmawiało. Do dnia dzisiejszego nie mam pewności, czy jedyne zaproponowane rozwiązanie jest dobre, czy było inne. Całą reforma moim zdaniem jest chaotyczna i sami pomysłodawcy i ich nazwijmy to podwykonawcy różnie interpretują zapisy co wprowadza chaos.

avatar
~Adaś
18.03.2017 12:26

Ad. Błażej Rajman - zachowuje Pan spory dystans do PiS i nie tylko, .... zauważam też, że jako jedyny wykorzystuje Pan miejscowe media do kontaktu z wyborcami. Ludzie chyba za to Panu dziękują i jako jedynego w tej Radzie traktują w miarę poważnie. Jest Pan decydentem w wielu sprawach (demokratycznie) , burmistrz jest z kręgu "dobre zmiany" więc wyobrażam sobie , że ciągle stoicie w "brudnej wodzie" Ci co chcą jeszcze "zdemilitaryzawać" nieróbstwo i kolesiostwo. Zadanie na dzisiaj trudne ale szczególnie Wy młodzi jak Pan, powinniście wyciągać właściwe wnioski . Do wyborów już tylko półtora roku ! Adaś

avatar
~czytelnik
20.03.2017 11:34

Cóż pani dyrektor zdecydowała o losie Gimnazjum. Ważne,że ja mam a reszta niech się martwi.

avatar
~Błażej Rajman
20.03.2017 19:48

@Adaś. Zgadza się Panie Adamie, staram się mieć dystans, szczególnie do rzeczy z którymi mi raczej nie po drodze. Odnośnie aktywności w mediach zauważyłem, że dużo ludzi pisze komentarze, w moim odczuciu nie zawsze będąc w temacie, więc jeśli mogę udzielić odpowiedzi to staram się to robić. Po raz kolejny mogę również zaprosić wszystkich na sesje, na których również można zadawać pytania.