TworzymyGłos Regionu

Święto Plonów odwołane

Szanowni Mieszkańcy gminy Szlichtyngowa!

Czwartek, 06 sierpnia 2020 o 10:22, autor: 9 1016
Święto Plonów odwołane

Dożynki w naszej gminie to uroczystość o wieloletniej tradycji. To czas podziękowania za zebrane plony i okazanie wyrazów szacunku i wdzięczności rolnikom za ich codzienny trud włożony w pracę na roli.      Niestety, ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną związaną z zagrożeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i wprowadzonym reżimem sanitarnym dotyczącym zakazu gromadzenia się i organizacji uroczystości powyżej określonej liczby osób, po konsultacji z sołtysami Gminy Szlichtyngowa podjęto decyzję o odwołaniu tegorocznych dożynek, które miały się odbyć 22 sierpnia w Goli.

- To nie była łatwa decyzja, szczególnie że Dożynki to od wielu lat nieodzowny punkt w kalendarzu gminnych uroczystości. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców, uczestników i organizatorów, a także liczne problemy ze spełnieniem narzuconych ograniczeń sanitarnych, to jedyne rozsądne rozwiązanie. W związku z powyższym już dziś życzę wszystkim pracującym przy tegorocznych zbiorach sprzyjającej pogody i obfitych plonów. Ponadto przekazuję wszystkim Rolnikom podziękowania za ich ciężką pracę i trud, dzięki któremu na nasze stoły trafia codziennie chleb. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli bezpiecznie organizować imprezy skierowane dla wszystkich mieszkańców naszej gminy – poinformowała Burmistrz Jolanta Wielgus.

     Podjęto decyzję, że w tym roku obchody święta plonów w gminie ograniczone będą do organizacji mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony ziemi szlichtyngowskiej, która odbędzie się dnia 22 sierpnia 2020 r. o godz. 18:30 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Goli. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli rolników oraz naszych Sołectw. Pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności w związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem.

     Także w poszczególnych sołectwach odbędą się msze święte dziękczynne za tegoroczne zbiory. Terminy zostaną podane przez sołtysów.

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar

avatar
~zza winkla
06.08.2020 12:21

Pani burmistrz a msza się to już nie jest skupisko ludzi i nie obowiązuje już reżim sanitarny dotyczący zakazu gromadzenia się i organizacji uroczystości powyżej określonej liczby osób ? To jakaś odwrotność myślenia i działania ?

avatar
~I to jest to ...!!!
06.08.2020 14:24

Jak widać ta sama gmina Seniorom potrafiła zorganizować kiełbaski przy rożnie, rządzący wysłali ich na wybory obiecując Bon Turystyczny, którego już po wyborach Dudy NIE dali!!!!, ale Święta Plonów już nie są w stanie bezpiecznie zorganizować - OTO!!! - jest ta Obłuda i Fałsz obecnej rzeczywistości !!!!. Gdzie ty sens i logika ?. Jeszcze""" wczoraj""" prezydent Duda paradował po Krakowie i z setką turystów robił sobie tzw. selfie bez maseczek ochronnych, ale dzisiejsze Zgromadzenie Narodowe w pełnym wypasie zabezpieczeń !!!!!. jak tu wierzyć tej władzy ????. Seniorka !

avatar
~Mieszkanka
06.08.2020 17:58

Słuszna decyzja. Brawo !

avatar
~Szlichta
07.08.2020 08:33

Dożynki obchodzą tylko rolników, ale podobno radni w Szlichcie zmarnowali milion zlotych

avatar
~do Szlichty
07.08.2020 10:31

Podaj szczegóły

avatar
~Poinformowany
07.08.2020 10:54

Nie zmarnowali tylko gorzej, "bezradni" nie przyszli na sesje i nie przyjeli dotacji. Gmina "bogata" więc ich stać...

avatar
~DO -poinformowany-
11.08.2020 14:01

Jak się ma takich radnych co to czas kampanii wyborczej spędzali na "manifach" i strzelaniu sobie wspólnych fotek w promowaniu kandydata pisu to się ma to co się ma !!!!. Po drugie ; - jak widać kampania wyborcza się skończyła, na której rządzący jednym głosem ze swoim kandydatem kpili z koronawirusa i lekceważyli wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, zaostrzenia TO I POCO im teraz jakieś tam świętowanie "Świętach Chłopskiego"!!!!. Trzeba tylko ich trochę postraszyć,,,,, zaostrzyć karnie i po święcie !!!!. Bo to nie oni winni - ci od 6 lat rządzący tylko teraz ten KORONAWIRUS i JUŻ mamy pozamiatane !!!!. Brawo naiwny wyborco miasta i gminy - a zwłaszcza gminy - Szlichty !!!!!. Nie bez kozery - nie opozycja, nie inaczej myślący jak pis - tylko wasz pisowski "GURU od MEDIÓW" ongiś powiedział o takich jak Wy cyta. ...""" ciemny lud to kupi....""" i jak widać kupił i akceptuje nie tylko swojego "GURU od Mediów" , ale całą ta opcję Obłudy, Fałszu i Cynizmu !!!!. I jak się teraz z tym czujecie .....???, jak ktoś z waszych tak o was mówi ?????.

avatar
~GDZIE TU LOGIKA....???
13.08.2020 08:43

A GDZIE TU PRAWDA ....???. Jak wiemy Święto Plonów z dziada i pra-pradziada było Świętem Pogańskim przejętym dla swoich celów przez chrześcijan, podobnie jak wiele innych takich tradycji pogańskich ( np. Choinka, itd. ) warto o tym pamiętać, tak więc nie wiem i nie rozumie decyzji p. burmistrz i jej posłusznych sołtysów gminy Szlichtyngowa !!!!. Impreza w ramach tego Święta na wolnym powietrzu ( boisku, placu) to dla nich zagrożenie i zastawiają się ty zagrożeniem jakie płynie od koronawirusa, ALE - ALE !!!! już msza i świętowanie w miejscowej świątyni tego Święta TO JUŻ TAKIEGO ZAGROŻENIA NIE widzą - widzi !!!!!. Biorąc na poważnie informacje z ostatniego tygodnia, z których wynika, że to największe ogniska KORONAWIRUSOWE to powstały na wskutek zakażonych wcześniej Księży i to w ich Świątyniach - dla przykładu na pomorzu kilka parafii przez takich nieodpowiedzialnych księży jest zamkniętych, a wierni pod kwarantannę.... !!!!. GDZIE TU LOGIKA - GDZIE TU PRAWDA o takich decyzjach miejscowej władzy ???. Przypomnijmy, że ta sama władza w kampanii wyborczej pis+ bardzo chętnie uczestniczyła w tak zwanych "manifach" na rzecz kandydata Dudy --- do dnia dzisiejszego ta pani i jej sołtysi widnieją na fotkach ZW.pl !!!!!. To im nie przeszkadzało ..... !!!!!-?. A Święto Rolnika już tak....!!!!.

avatar
~do powyżej
13.08.2020 15:37

I "udana" szpileczka dla obecnego burmistrza p. Wielgus hejterki z D. ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl