TworzymyGłos Regionu

Spotkania z Podróżnikami we Wschowie

Czwartek, 17 września 2020 o 13:17, autor: 1 361
Spotkania z Podróżnikami we Wschowie

Cykl "Spotkań z podróżnikami" 2020 we Wschowie można uznać za rozpoczęty. Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty przygotowało 5 spotkań, a pierwsze z nich odbędzie się w sobotę, 26 września o godzinie 18:00. Gościem będzie Magdalena Jończyk i opowiadać będzie o Himalajach, Szerpach, o Górze Gór. Na wydarzenie zapraszamy do I Liceum Ogólnokształcącego z OD we Wschowie - ul. Matejki 1 (aula). Bilet kosztuje 6 zł - ilość dostępnych biletów na wydarzenie = 40 sztuk.

Szerpowie, słynący z siły i odwagi himalajscy przewodnicy, wspinacze, porterzy mieszkają w Nepalu u podnóża Mt. Everestu.
Ich praca na ośmiotysięcznikach, ryzyko jakiego się podejmują przynoszą sławę wielu, którym marzą się najwyższe szczyty. Przez to o Szerpach, ich poświęceniu mówi się na całym świecie.
Ale Szerpa to nie zawód. Szerpowie to grupa etniczna. Ludzie, którzy wędrowali ze wschodniego Tybetu, z regionu Kham, na zachód, a następnie w XIV w. w poszukiwaniu lepszego życia osiedlili się w Nepalu.

Jak żyją ludzie, których imię nierozłącznie pojawia się w kontekście wysokogórskich, często wysokobudżetowych ekspedycji? Jak wygląda legendarne miejsce położone u stóp Mt. Everestu, które Szerpowie wybrali sobie na swój dom?

Magda Jończyk od 10 lat wędruje w Himalajach. Z miłością i podziwem patrzy na ludzi mieszkających w najwyższych górach świata. Spędza z nimi lato i zimę. Pije słoną herbatę i domowy bimber. Tańczy. Przytula. Słucha. Fotografuje. A potem, co nie co opowiada.

Zapraszamy na niezwykłą opowieść ilustrowaną fotografiami z pobytu w rejonie Solukhumbu w Nepalu, który stał się domem Szerpów.

Bilety dostępne na Bilety24 oraz w dniu pokazu od godziny 17:00 w I LO “Zan”

COVID-19 – Uczestniku, zapoznaj się:

TH – Regulamin-uczestnictwa – COVID-19

TH – Ankieta-o-stanie-zdrowia – COVID-19

TH – Klauzula-informacyjna – COVID-19

Organizator – Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty

Inicjatywa dofinansowana ze środków Gminy Wschowa

Mecenat – Bank Spółdzielczy we Wschowie
Wsparcie – Piekarnia Gierczak
Elektrobud
Kaja Komputer
I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałem Dwujęzycznym im, T. Zana we Wschowie

(Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Krystyna
25.09.2020 20:08

super...bardzo bym chciała iśc,, pamiętam poprzednie....brawo organizatorzy..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl