TworzymyGłos Regionu

Sławscy policjanci odnaleźli sprawcę włamania

Wtorek, 16 stycznia 2018 o 15:08, aktualizacja Piątek, 19 stycznia 2018 o 15:28, autor: 0 1547
Sławscy policjanci odnaleźli sprawcę włamania

Młody mężczyzna mieszkający w powiecie głogowskim przejeżdżając przez Radzyń wpadł na pomysł włamania do domku letniskowego. W trakcie zbierania łupów młody włamywacz zdążył jeszcze napalić w kominku.

Włamanie do domku letniskowego w Radzyniu miała miejsce na początku stycznia tego roku.

- Dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację o włamaniu do domu letniskowego na terenie Radzynia. Działający przy sprawie policjanci kryminalni ustalili, że sprawca wszedł do środka po uprzednim wybiciu szyby w oknie. Z ustaleń oraz oświadczenia właścicieli wynikało, że sprawca jakiś czas spędził w domku ponieważ postanowił ogrzać się rozpalając ogień w kominku – relacjonuje podkom. Maja Piwowarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. - W trakcie sprawdzeń okazało się, że łupem zuchwałego włamywacza padły artykuły spożywcze oraz noże wędkarskie, latarki warte ponad 500 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci ze sławskiego wydziału kryminalnego. Udało im się ustalić, że związek z tym przestępstwem mógł mieć 19-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego.

- Młody mieszkaniec powiatu głogowskiego usłyszał zarzut do którego przyznał się, składając obszerne wyjaśnienia. Z jego relacji wynika, że w Radzyniu zjawił się przejazdem. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego łupu – mówi podkom. Maja Piwowarska. - Za przestępcze działanie 19 - latka kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

(olek/foto: KPP Wschowa)

 

 

 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl