Sława: Staranował znaki drogowe, wjechał na rondo pod prąd

Poniedziałek, 13 marca 2017 o 11:51, aktualizacja Piątek, 17 marca 2017 o 16:22, autor: 0 1414
Sława: Staranował znaki drogowe, wjechał na rondo pod prąd

12 marca (niedziela) około godziny 1:00 w nocy sławski patrol policji zatrzymał 25-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie chciał zatrzymać się do kontroli, wjechał pod prąd na sławskie rondo, staranował znaki drogowe. Dzisiaj, tj. 13 marca Sąd Rejonowy we Wschowie podejmie decyzję w sprawie nietrzeźwego kierowcy.

Do zdarzenia doszło w nocy.

- Patrol policji monitorujący stan bezpieczeństwa na terenie Sławy zwrócił uwagę na pojazd, którego jazda wskazywała na to, że kierowca mógł znajdować się pod wpływem alkoholu bądź środka podobnie oddziaływującego - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Policjanci  postanowili to sprawdzić.  Kierujący widząc zbliżający się na sygnałach radiowóz przyspieszył jadąc w kierunku centrum miasta. Kierowca złamał wszystkie obowiązujące na tym odcinku przepisy ruchu drogowego, lekceważąc znak „STOP”, wjeżdżając na sławskie rondo „pod prąd” chcąc objechać rondo. 

W tej sytuacji policjanci widząc zamiary kierowcy, wjechali na rondo, blokując możliwość ucieczki. Pomimo tego kierowca nadal nie chciał się poddać kontroli.

- Wycofał pojazd i chciał odjechać w kierunku Lipinek. Mężczyzna nie zapanował nad pojazdem, staranował znaki drogowe umieszczone na wysepce ronda, zatrzymując uszkodzony pojazd na pasie zieleni - relacjonuje Maja Piwowarska -  Kierowcą okazał się 25-letni obywatel Ukrainy, którego badanie trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Lekkomyślny 25-latek wiózł dwóch pasażerów.  W trakcie dalszej kontroli okazało się, że auto nie posiadało aktualnej polisy OC oraz aktualnych badań technicznych. Uszkodzone trafiło na policyjny parking, natomiast nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu.  

W poniedziałek (13 marca) Sąd Rejonowy we Wschowie podejmie decyzję w sprawie 25-latka.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaPsi park, muzyczny plac zabaw a może tuba?
18.10.20172 78
Mieszkańcy Wschowy decydują o tym jakie projekty zostaną zrealizowane w ramach kolejnej edycji Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego.  Oto trzy z propozycji na, które mogą Państwo odda...
nazwa
nazwa
Rodzaje umów o pracę
18.10.20170 27

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl