Rzeka Wisła przewodnim motywem zimowych ferii w Sławie

Piątek, 03 lutego 2017 o 12:07, aktualizacja Czwartek, 09 lutego 2017 o 16:44, autor: 0 833
Rzeka Wisła przewodnim motywem zimowych ferii w Sławie

Powoli dobiega końca pierwszy tydzień ferii zimowych na terenie powiatu wschowskiego. W Sławie w tym czasie przygotowano szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w Domu Kultury w Sławie, Krzepielowie, Śmieszkowie i Ciosańcu, a sposób na dobrą zabawę urozmaicają taneczne zajęcia, warsztaty muzyczne czy też rysunkowe.

W tym roku motywem przewodnim sławskich, zimowych ferii jest rzeka Wisła.

- Polski Parlament uchwalił, że rok 2017 będzie rokiem Wisły - mówi dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku Małgorzata Sobczak - dzieci poznają legendy związane z tą rzeką, wiersze, ale także uczą się tańca. Jeszcze w ubiegłym roku ustaliliśmy z pracownikami SCKiW, że ten temat będziemy chcieli przez cały rok i na różne sposoby prezentować naszym mieszkańcom.

Tego rodzaju zajęcia odbywają się również w Krzepielowie, Ciosańcu i Śmieszkowie. Każdy z kierowników miejscowych Domów Kultury przygotował własny program zajęć, podporządkowany tej samej tematyce, czyli rzece Wiśle.

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaWoda nadal zdatna do pica wyłącznie po przegotowaniu
11.12.20170 19
Trwają prace nad przywróceniem pełnej przydatności wody z sieci wodociągowej we Wschowie i Przyczynie Dolnej do spożycia. Wciąż aktualny jest czwartkowy komunikat Państwowej Powiatowej ...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl