TworzymyGłos Regionu

Restrykcje w instytucjach gminnych.

WAŻNE ZMIANY

Poniedziałek, 13 lipca 2020 o 16:30, aktualizacja Poniedziałek, 13 lipca 2020 o 16:38, autor: 15 4069
Restrykcje w instytucjach gminnych.

Od poniedziałku, 13 lipca, władze Gminy Wschowa wraz dyrektorzy instytucji i jednostek podległych gminie podjęły decyzję o wprowadzeniu nowych obostrzeń dotyczących funkcjonowania placówek. Zmiany są reakcją na ognisko epidemii COVID – 19 zlokalizowane w Nowym Szpitalu.

Urząd Miasta i Gminy Wschowa

W Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa wprowadzone zostały czasowe ograniczenia w funkcjonowaniu. Od dnia 13 lipca 2020 do odwołania urząd podejmować będzie zadania polegające na wykonywaniu wyłącznie niezbędnych zadań do zapewnienia pomocy obywatelom. Do zadań tych należą:

- rejestracja stanu cywilnego,

- ewidencja ludności i dowodów osobistych,

- administracja architektoniczno – budowlana,

- ochrona środowiska.

Obsługa w tym zakresie odbywać się będzie wyłącznie po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie, tylko w wyznaczone dni tygodnia:

- rejestracja stanu cywilnego – codziennie, tel. 65 540 86 33;

- ewidencja ludności i dowodów osobistych – we wtorki i piątki, tel. 65 540 86 48, 65 540 86 46;

- administracja architektoniczno – budowlana – w poniedziałki, tel. 65 540 86 34;

- ochrona środowiska – w środy, tel. 65 540 86 35.

 

Mieszkańcy, którzy będą zmuszeni przyjść do urzędu zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, noszenia rękawiczek ochronnych, dezynfekcji rąk, zachowaniu bezpiecznego dystansu i posiadanie własnego długopisu.

 

Ośrodek Pomocy Społecznej

Wstrzymane zostaje także bezpośrednie przyjmowanie interesantów w Ośrodku Pomocy Społecznej we Wschowie.
Wnioski oraz inne niezbędne dokumenty można przesłać pocztą, także elektroniczną (opswschowa@opswschowa.com.pl) platformą e-PUAP, platformą EMP@TIA albo wrzucić do skrzynki zamontowanej w przedsionku budynku Ośrodka.
Pracownicy OPS we Wschowie skontaktują się z każdą osobą, która w powyższy sposób złoży wniosek lub będzie zobowiązana załatwić inną sprawę urzędową. Prosimy w związku z tym o wskazywanie aktualnych kontaktowych numerów telefonów oraz adresów poczty elektronicznej.
Kontakt z pracownikami Ośrodka możliwy jest w godzinach urzędowania (ogólny nr tel. 65 540 25 25). Spis nr telefonicznych oraz adresów elektronicznych do poszczególnych pracowników dostępny jest na stronie: www.opswschowa.com.pl. Na tej stronie dostępne są również wzory wniosków i oświadczeń.

W przypadkach, w których niezbędny będzie kontakt bezpośredni, będzie to możliwe po uprzednim uzgodnieniu z pracownikiem Ośrodka drogą telefoniczną lub elektroniczną.

Placówki kultury

Od dnia 13 lipca 2020 do odwołania Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie oraz Muzeum Ziemi Wschowskiej zostają zamknięte.

 

Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Apelujemy także o zachowanie wszelkich środków ostrożności, zasłanianie ust i nosa w przestrzenni publicznej, stosowania zasady dystansu społecznego.

Źródło: UMiG Wschowa

REKLAMA

Komentarze (15)

avatar

avatar
~ziutek
13.07.2020 17:01

dlaczego na stronie ministerstwa nie ma takich samych danych jak we Wschowie. Pisze się o 5 max 6 przypadkach????????? O co tu chodzi

avatar
~Zaintetesowany
13.07.2020 17:49

Szanowni Państwo. Nie rozumiem decyzji. Taki stan może trwać latami. Pewnie będzie raz mniej zachorowań raz więcej i musimy nauczyć się z tym żyć niestety. W tej chwili wiemy już więcej o wirusie, zapewnione mamy środki ochrony osobistej więc nie uważam za konieczne zamykanie się przed petentami. W ten sposób dzielicie Państwo społeczeństwo na lepszych i gorszych. Pracujący w tak zwanej" budżetowce"- zamknięci bardzo bezpieczni i cała reszta pracujących w sklepach, aptekach, kierowców, służb sprzatakacych... Itd. Ta druga grupa ludzi, proszę mi wierzyć jest dużo bardziej narażona na zachorowania niż Panstwo. Myślę że jeżeli takie Sytuację będą się powtarzać cyklicznie to może się okazać za chwilę że nie będziemy potrzebować, ba, nie będziemy utrzymywać większości Urzędów... Tego się Panstwo nie boją???....

avatar
~O co chodzi?
13.07.2020 20:25

Panie Burmistrzu-a może jakiś brefing z wyjaśnieniami co się dzieje?

avatar
~zatroskany
13.07.2020 21:52

Urząd się izoluje zamiast natychmiast zorganizować punkt mobilny punkt badań na obecność korona wirusa niech zamkną zakłady pracy i sklepy, ludzi którzy mieli pośredni kontakt z zakatarzony na pewno jest wielu ale statystyki są ważniejsze.

avatar
~qaz
14.07.2020 09:06

jak nikt nie będzie pracował, to nikt nie będzie podatków płacił, nie będzie z czego utrzymać służby zdrowia i ludzie poumierają na coś innego.

avatar
~Adaś
14.07.2020 10:50

Ad. "Zainteresowany" - forumowiczu...., absolutnie jestem w Pana/ni myśli, gdzieś puknęło, gdzieś stuknęło a budżetówka pod "stołem". Strachliwi jesteście, może i dbacie o siebie, ok, ale poziom dbałości widziałbym solidarnie, po równo. Firmy pracują ( w większości prywatne) a budżetówka korzysta z pełnego prawa "łaski" ...... Wam zapłacą a kto nam zapłaci za postojowe , przy ryzyku zbliżonym albo nawet i większym ? To jest kolejny powód i dowód na to, że instytucje budżetowe w Polsce są w sporej mierze w przeroście i należałoby je bardzo ale to bardzo pomniejszyć . np. zlikwidować powiaty. Silny samorząd i dobrobyt na najniższym szczeblu to poziom silnej gminy . Adaś

avatar
~do ww.
14.07.2020 11:31

Przyjacielu, zastanów się niekiedy co piszesz, urzędnik nie decyduje o zamknięciu urzędu tylko przełożeni, i uwierz mi przyjacielu, że decyzja zapada nie w trosce o URZEDNIKA tylko o PETENTA, to Wy jesteście narażeni na niebezpieczeństwo bo taki urzędnik przed Wasza wizyta przyjął być może dziesiątki ludzi, Ponadto przyjacielu drogi, to że drzwi urzędów są zamknięte to nie oznacza, że Ci ludzie nie pracują, Zapewniam Cię, że pracują a niejednokrotnie mają więcej do zrobienia niż żądanie gotowych dokumentów od klienta, muszą je sami pozyskiwać, zastanów się przyjacielu czy Ty od marca nie korzystałeś z urzędu, czy sprawy od marca nie są do załatwienia? wszystko stoi i czeka? reprezentuje jeden z podległych jednostek, i zapewniam Cie, że się strasznie mylisz

avatar
~do - "do ww."
14.07.2020 12:54

A przełożony to nie urzędnik ? Odpowiadam w swojej sprawie urzędniku - p. starosta już dwa razy odroczył i przesunął sprawę w czasie na moją niekorzyść w/wym. okresie więc nie kwestionuj czegoś o czym nie masz pojęcia.

avatar
~do Adaś
14.07.2020 13:04

No i widzisz Adaś jak to jest. Jeszcze trochę a sam zrozumiesz co znaczą pojęcia "kasta" i "drugi sort", których tak namiętnie, choć całkowicie bez sensu, używają w komentarzach lemingi. Powiaty zostaw w spokoju, bo nimi zajmuje się już Twój "kandydat" wieszcząc, że "chodzą słuchy o zamiarze likwidacji powiatów przez PiS".

avatar
~Parkomat
14.07.2020 12:22

A jak z pracą straży miejskiej? Byłem dzisiaj i zastałem straż miejską zamkniętą na cztery spusty

avatar
~Mieszkanka
14.07.2020 20:35

A może pan burmistrz i pan starosta sfinansują testy dla mieszkańców

avatar
~Zaintetesowany
14.07.2020 22:31

Do "do ww". Idąc tym tokiem myślenia to dziwię się jakim sposobem są jeszcze czynne np. apteki, toż to dopiero farmaceuci nas narażają na zachorowania. Tam to dopiero przewija się klientów.... Śmiem nawet twierdzić że więcej niż w urzędach prawda? A tak z innej beczki. Nie bali się nas pozarazac będąc w komisjach wyborczych w większości przecież pracownicy "Sfery budżetowej" w niedzielę podczas wyborów? Dziwne prawda.? Tam to się dopiero ludzi przewinęło...Tak nas, zwykłych ludkow narażać, Nieprzyzwoite.....

avatar
~do "zainteresowany"
15.07.2020 12:39

Idiotyczna odpowiedź komentatora "do ww" polegała na tym, że była kierowana do Adasia i w tym tkwi kwintesencja . W innych okolicznościach by jej w ogóle nie było ? Przyjrzyj się temu jak to działa od dawna . Kobieta od razu odpisuje z nastawieniem " po moim trupie" .

avatar
~Autorkiki
15.07.2020 14:26

I czemu budżetówka znowu pod ochroną ?. I tak osoby tam pracujące pójdą do sklepów na zakupy a tam jest większa możliwość zarażenia.

avatar
~X
15.07.2020 21:12

Czy w UMiG z powodu oszczędności, bo wiadomo że wpływy będą o wiele niższe niż zakładano, burmistrz wdrożył plan oszczędnościowy polegający na obniżeniu etatów o 20% każdemu pracownikowi zgodnie chyba z drugą tarczą antykryzysową?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl