Relacja z Memoriałowego Turnieju Koszykówki we Wschowie

Wtorek, 15 września 2020 o 10:59, autor: 0

Zakończył się Memoriałowy Turnieju im. Kazimierza Marczewskiego i Romana Terlikowskiego w koszykówce dzieci i młodzieży z rocznika 2008 i młodszych rozgrywany w kategorii dziewcząt we Wschowie i chłopców w Nowej Soli. W finale dziewczynki z WSTK Wschowa uległy KS SZPROTAVII. W turnieju wzięło udział aż 8 drużyn. Wydarzenie odbyło się dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz Urzędu Miasta i Gminy Wschowa min. ze środków przeznaczonych na przeciwdziałanie uzależnieniom.

Mecze (a było ich aż 16) odbywały się na dwóch salach: w SP 3, ul. Zacisze 1 oraz w ZS 1, ul. Kościuszki 11.

Głównymi organizatorami pierwszego dnia turnieju był Lubuski Związek Koszykówki oraz WSTK Wschowa. Oprócz rywalizacji sportowej turniej miał na celu promowanie zdrowego stylu życia bez alkoholu, narkotyków i innych używek.
W związku z sytuacją epidemiczną zachowane zostały wszelkie niezbędne środki ostrożności, dlatego turniej odbył się bez udziału kibiców i z ograniczoną liczbą rodziców.
SKM ZASTAL FATTO DEWELOPER Zielona Góra : AZS AJP II GORZÓW WLKP - 31: 18
Ostatecznie w finale turnieju spotkały się drużyny WSTK Wschowa i KS SZPROTAVIA SZPROTAWA. To był bardzo trudny mecz ze względu na duże zmęczenie zawodniczek. To był czwarty mecz każdej z drużyn. Ten maraton lepiej zniosły zawodniczki ze Szprotawy i to one wygrały cały turniej. Mecz zakończył się wynikiem 21 : 32. Najlepszą zawodniczką drużyny ze Szprotawy została wybrana Laura Łukowska.
Ostatnie miejsce na podium zajęły zawodniczki AZS AJP I GORZÓW WLKP pokonując drużynę z Rawicza 33 : 25.
Nasze zawodniczki zaprezentowały się w całym turnieju bardzo dobrze a do ostatecznego zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Najlepszą zawodniczką WSTK Wschowa została wybrana najlepiej dzisiaj punktująca Urszula Sacha.
Najlepszą zawodniczką całego turnieju została wybrana Sandra Łukowska z drużyny KS SZPROTAVIA SZPROTAWA.
Tekst/foto: WSTK Wschowa