TworzymyGłos Regionu

Przy mieszkańcu gminy Wschowa znaleziono amfetaminę i metamfetaminę

Czwartek, 10 września 2020 o 12:28, autor: 2 2380
Przy mieszkańcu gminy Wschowa znaleziono amfetaminę i metamfetaminę

Wschowscy policjanci kolejny razy wykazali się skutecznością w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. W poniedziałek (7 września) zatrzymali do kontroli pojazd, którego jazda wzbudziła podejrzenie u mundurowych. Przy 26-letnim mieszkańcu gminy Wschowa znaleziono amfetaminę i metamfetaminę. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło minionego poniedziałkowego popołudnia (7 września). Wschowscy policjanci wydziału prewencji zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym. Zachowanie kierowcy w trakcie rozmowy z funkcjonariuszami wzbudziło ich podejrzenie. Dzielnicowy asp. Arkadiusz Krajewski postanowił sprawdzić co było powodem nienaturalnego zachowania kierowcy. Po chwili wszystko było jasne. Użyty podczas kontroli narkotest wskazał wynik pozytywny. Przy mężczyźnie zabezpieczono amfetaminę i metamfetaminę. W trakcie kolejnych czynności wschowscy kryminalni w miejscu zamieszkania odnaleźli porcje narkotyków. Zatrzymany 26-latek trafił do policyjnego aresztu.

Zabezpieczony w sprawie materiał dowodowy stanowił podstawę do przedstawienia prokuratorskich zarzutów posiadania znacznych ilości środków odurzających. W środę (9 września) na wniosek prokuratury, dla dobra śledztwa i zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na okres najbliższych trzech miesięcy.

(KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Robert
10.09.2020 21:20

Zastanawia mnie fakt dlaczego najczęściej są publikowane sukcesy Pana Arka Krajewskiego. We Wschowie jest dużo dobrych Policjantow którzy rzetelnie wykonują swoją pracę i na pewno mają też sporo sukcesów zawodowych które nie są publikowane.

avatar
~Adam
10.09.2020 23:26

Amfetamina i metamfetamina to substancje psychotropowe a nie środki odurzające. Kierowy pod wpływem substancji psychotropowych stanowią największe zagrożenie na drodze, zwiększyć kary!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl