TworzymyGłos Regionu

Próbował się zabić

- wschowscy policjanci uratowali samobójcę

Wtorek, 03 grudnia 2019 o 13:53, aktualizacja Wtorek, 03 grudnia 2019 o 15:00, autor: 5 3348
Próbował się zabić

Kolejna akcja policjantów ratująca życie. Po telefonie od mieszkańca gminy i natychmiastowej reakcji dzielnicowych, uratowano życie niedoszłemu samobójcy. Desperat, po próbie tarnięcia się na swoje życie, trafił do szpitala.

2 grudnia dyżurny KPP Wschowa otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie zamierzającym popełnić samobójstwo. Zgłaszający mówili, że młody mężczyzna pożegnał się z nimi. Na oczach świadków zażył kilkadziesiąt tabletek przeciwbólowych i odszedł w nieznanym kierunku. Dodali, że nie miał na sobie ubrań stosownych do okresu jesienno-zimowego. Rodzina i znajomi desperata zawiadomili też policję. 

W poszukiwania zaangażowali się dzielnicowi asp. szt. Damian Lipowy i sierż. szt. Radosław Kamiński oraz policjanci drogówki. Podczas wieczornych poszukiwań, dzielnicowi znaleźli portfel desperata. Kilkanaście metrów dalej w zaroślach leżał poszukiwany. Był nieprzytomny, przemoczony, prawdopodobnie leżał zwrócony do ziemi dłuższy czas.

Funkcjonariusze przystąpili do czynności ratunkowych. Młody mężczyzna oddychał, ale nie mógł nic powiedzieć. Tracił i odzyskiwał przytomność. Pogotowie ratunkowe zabrało go do szpitala. Drugi raz w ciągu kilku dni, dzięki błyskawicznym reakcjom policjantów z KPP Wschowa, uratowano życie. 

(Foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (5)

avatar

avatar
~Ja
03.12.2019 14:48

Na oczach świadków, to wołanie o pomoc. Przykre, że musiał zrobić tak desperacki krok, żeby ktoś zauważył, że potrzebuje pomocy.

avatar
~Asia
03.12.2019 16:03

Brawo!

avatar
~Alex
03.12.2019 23:46

Najważniejsze, żeby wszystko ładnie opisać. A jak było naprawdę?

avatar
~Ja
06.12.2019 12:51

Otóż to. Kolorowo napisać można. A fakty i realia mogą być całkiem inne.

avatar
~Radosław z Hetmanic
12.12.2019 08:43

Fajni znajomi, którzy widząc sytuację, nie zatrzymali gościa i nie wezwali pogotowia. Łatwiej wyręczyć się policją... :-/ Żal.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl