Porażka WSTK, debiutancki gol Warcholaka

Poniedziałek, 28 listopada 2016 o 11:27, aktualizacja Środa, 30 listopada 2016 o 16:43, autor: 1

Bardzo słabo w wyjazdowym spotkaniu z KK Oleśnicą zaprezentowali się koszykarze WSTK, przegrywając kolejny mecz, tym razem aż 38 punktami. Słodko-gorzki weekend ma za sobą Marcin Warcholak, który zdobył swojego debiutanckiego gola na boiskach LOTTO Ekstraklasy.

Aktualny sezon WSTK to niestety pasmo porażek. Zdarzają się mecze dobre, poprawne, w których do zwycięstwa brakuje niewiele, jednak nie można tego powiedzieć o spotkaniu w Oleśnicy. Chociaż pierwsza kwarta, przegrana 14:11, nie zwiastowała jeszcze tak wysokiej porażki. Jednak później było tylko gorzej. W drugiej kwarcie zawodnicy ze Wschowy chyba nie wyszli na boisko, wynik kwart 23:5 wskazuje, że co najwyżej asystowali gospodarzom. W drugiej części nie było dużo lepiej, każda kwarta kończyła się zwycięstwem KK Oleśnica, co złożyło się na końcowy wynik 79:41. W sobotę WSTK zagra na własnej hali z KKS Siechnice.

Pierwszą bramkę w LOTTO Ekstraklasie zdobył wschowianin Marcin Warcholak. W piątek odbył się charytatywny turniej piłki nożnej dla Karola Małyniaka, który wsparł Marcin, a już w sobotę otworzył wynik meczu z Wisłą Kraków. Była 5. minuta spotkania i zawodnicy Arki perfekcyjnie wykorzystali rzut wolny. Jednak były to tylko miłe złego początki, bo później gole zdobywali tylko zawodnicy z Krakowa, wygrywając ostatecznie z Akrą 5:1.

(olek/foto: ASinfo)