TworzymyGłos Regionu

Policjanci pomogli bezdomnemu

Poniedziałek, 15 stycznia 2018 o 12:15, aktualizacja Czwartek, 18 stycznia 2018 o 09:44, autor: 0 1675
Policjanci pomogli bezdomnemu

W sobotę (13 stycznia) sławscy policjanci zaalarmowani przez mieszkańca Sławy pomogli bezdomnemu mężczyźnie, który nie mając gdzie się podziać drugą dobę spędził na przystanku autobusowym. Z uwagi na nieodpowiednią odzież jaką miał na sobie oraz minusowe temperatury powietrza został przewieziony do wschowskiej Komendy, a następnie do leszczyńskiego schroniska.

W sobotę (13 stycznia) tuż przed godziną 11.00 sławscy policjanci sierż. szt. Renata Dąbrowicz-Kozłowska i sierż. Dariusza Halka otrzymali informację o tym, że na jednym z miejscowych przystanków autobusowych od dwóch dni przebywał mężczyzna. Po kilku minutach patrol interwencyjny był już na miejscu. Mundurowi zauważyli skulonego, wychłodzonego mężczyznę, który ubrany był nieadekwatnie do panującej zimowej aury i minusowych temperatur powietrza. Z rozmowy przeprowadzonej z zziębniętym mężczyzną okazało się, że kilka dni wcześniej stracił pracę i nie miał gdzie podziać się. Postanowił pozostać na ławce przystanku autobusowego. Nie potrafił wskazać żadnego adresu pod którym policjanci mogliby go przetransportować. Z uwagi na to, że mężczyzna był roztrzęsiony, twarz oraz ręce miał mocno zasinione z zimna policjanci postanowili wezwać pogotowie ratunkowe.

Z uwagi na niską temperaturę powietrza, stan upojenia, mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, gdzie otrzymał pomoc.

W międzyczasie oficer dyżurny szukał miejsca noclegowania w pobliskich Schroniskach Dla Bezdomnych. Następnego dnia mężczyzna został przewieziony do Schroniska dla Osób Bezdomnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lesznie.

Mają na uwadze tę sytuację apelujemy do mieszkańców o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, które czekają na naszą reakcję i pomoc. Wschowscy, sławscy policjanci w ramach prowadzonych działań „Zima 2018” sprawdzają wszystkie miejsca, gdzie mogłyby szukać dachu nad głową osoby bezdomne.

Zima to okres, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera. Nie bądźmy obojętni w takich przypadkach. Jeden telefon na numer 997 lub 112 może uratować zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka. 

 

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

 

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl