TworzymyGłos Regionu

Podsumowano pracę wschowskiej policji. Wśród gości Komendant Wojewódzki

Wtorek, 06 lutego 2018 o 11:57, aktualizacja Poniedziałek, 12 lutego 2018 o 09:40, autor: 6 2499
Podsumowano pracę wschowskiej policji. Wśród gości Komendant Wojewódzki

W poniedziałek 5 lutego br. odbyła się narada roczna podsumowująca pracę wschowskich policjantów w 2017 roku. Wśród zaproszonych gości obecni byli Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Jarosław Janiak, przedstawiciele władz samorządowych, prokuratury, straży pożarnej i straży miejskiej. Podziękowano za wsparcie władzom samorządowym przy realizacji programów i działań prewencyjnych, takich jak: „Bezpieczna Kobieta”, „Pierwszoklasista”, „Bezpieczny Przedszkolak”, „Bezpieczne Wakacje”, ale przede wszystkim za wsparcie finansowe na zakup sprzętu jak i wozów policyjnych. Praca wschowskich policjantów została oceniona na bardzo wysokim poziomie przez insp. Jarosława Janiaka KWP w Gorzowie Wlkp.

5 lutego br. w sali odpraw wschowskiej Policji odbyła się narada roczna podsumowująca pracę wschowskich policjantów w 2017 roku. Spotkanie rozpoczął insp. Tomasz Kłosowski, który ocenił efektywność działań wschowskiej Policji oraz przedstawił priorytetowe przedsięwzięcia, które były realizowane i te, które stoją przed wschowską Policją w 2018 roku.

- Opinia publiczna postrzega naszą służbę na bardzo wysokim poziomie, jako instytucja, która działa w granicach prawa i obowiązków. Jesteśmy widziani pozytywnie i dotrzymujemy kroku przy zmianach społecznych, kulturowych i nowych koncepcjach w przestrzeni publicznej. Polska Policja jest skuteczna i konsekwentna w zwalczaniu przestępczości zrówna pospolitej, jak i zorganizowanej - Podkreślał komendant wschowskiej Policji insp. Tomasz Kłosowski.

Istotnymi kwestiami poruszonymi na naradzie były podejmowane interwencje, średni czas reakcji na zdarzenia na poziomie 7,5 minuty, jak również podejmowane działania wobec sprawców przemocy domowej, w tym kierowane wnioski do prokuratury o wystąpienie do sądu o areszt. Takie działania przyczyniły się również do ograniczenia tego typu interwencji do poziomu 533 w 2017 roku.

- Spotkanie było doskonałą okazją do złożenia podziękowań i gratulacji wyróżnionym policjantom, którzy swoją postawą, zaangażowaniem przyczynili się do zatrzymania sprawców poważnych przestępstw oraz tych, którzy pracowali nad poprawą bezpieczeństwa mieszkanek powiatu wschowskiego. Gratulacje osobiście złożyli Komendanci - insp. Jarosław Janiak oraz insp. Tomasz Kłosowski - mówi podkom. Maja Piwowarska oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

(JB/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~kom.
06.02.2018 18:24

Mojego niepełnosprawnego umysłowo syna trzeci raz karacie mandatem.Udławcie się tymi pieniędzmi.Życzę wam żebyście stracili stukrotnie roboty bez serca.

avatar
~fge
06.02.2018 18:47

skoro jest niepełnosprawny umysłowo to czemu go Pan nieubesławolni?

avatar
~Weteran
06.02.2018 20:47

Szanowny/a kom. Zamiast wylewać żale i obrażać innych proponuję roztoczyć większą opiekę nad synem. A skoro jest już dostęp do Internetu to proszę poczytać co można zrobić z takim mandatem. Np.spróbować unieważnić go sądzie. Można też w sądzie postarać się o opinię sądowo-lekarską, która ze względu na niepelnosprawność umysłową wyłączy odpowiedzialność karną syna. Można też wybrać się do komendanta i przedstawić sprawę. Policjanci to nie roboty, choć wielu od nich tego oczekuje. Nie są też specjalistami od wszystkiego, nie znają spraw i chorób każdego człowieka. Trudno im ocenić w kilkuminutowej rozmowie czy ktoś ma niepelnosprawnosc umysłową, a kto nie. No tak...ale to wszystko wymaga trochę wysiłku. Do tego trzeba wyjść z domu, zostawić komputer. Łatwiej kogoś obrazić, wylać na niego pomyje i życzyć jak najgorzej. Pozdrawiam

avatar
~do weterana
07.02.2018 16:27

Na batalie sądowe nie mam pieniędzy i sił a u waszego komendanta już wcześniej byłam z marnym skutkiem.Chyba łatwiej z mumią dogadałabym się. Łatwo zabrać dziecku cukierek, bo tak przedstawiały się siły syna i wasze.Na ulicy widać was tylko jak wyrabiacie normy w postaci wypisywaniu mandatów .

avatar
~do -"weteran"
07.02.2018 19:15

cyt. " Policjanci to nie roboty" ?, tak widać to było po ich zachowaniu w jednostkach Policji we Wrocławiu i Lublinie jak ćwiczyli się na osobach skutych kajdankami..... Jakie ty masz przygotowanie /chyba że policyjne/, że wypowiadasz tak idiotyczne osady????

avatar
~ga
12.02.2018 21:45

wszyscy policjanci są bardzo dobrze odżywieni :)))

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl