Podpisano umowę o dofinansowanie projektu modernizacji szkolnictwa zawodowego w Powiecie Wschowskim

Sobota, 24 grudnia 2016 o 14:23, aktualizacja Sobota, 24 grudnia 2016 o 19:57, autor: 0 446
Podpisano umowę o dofinansowanie projektu modernizacji szkolnictwa zawodowego w Powiecie Wschowskim

Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka, Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło i Skarbnik Powiatu Wschowskiego Magdalena Jędrzejczak w dn. 22.12.2016 podpisali umowę o dofinansowanie projektu pt. „Modernizacja szkolnictwa zawodowego w Powiecie Wschowskim”.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół zawodowych i nauczycieli przedmiotów zawodowych z I Zespołu Szkół we Wschowie (ZSZ i Technikum) oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie (ZSZ).

W ramach projektu realizowane będą zadania dla ok. 400 uczniów i 7 nauczycieli szkół zawodowych, w tym: doradztwo zawodowe, kursy zawodowe, szkolenia specjalistyczne, studia podyplomowe, zajęcia pozalekcyjne, praktyki i staże zawodowe.

Zakupione zostanie również doposażenie do pracowni zawodowych i szkolnych ośrodków kariery/punktów doradztwa zawodowego w I Zespole Szkół we Wschowie i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Całkowity koszt realizacji projektu: 4.384.106,22 zł

Kwota dofinansowania: 4.088.617,46 zł

Okres realizacji projektu: 1.07.2016 – 30.06.2022.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Tekst: PW / Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl