Piłkarski weekend: Avia zanotowała „reprezentacyjny” wynik

Poniedziałek, 04 września 2017 o 13:20, aktualizacja Poniedziałek, 11 września 2017 o 09:26, autor: 0 386
Piłkarski weekend: Avia zanotowała „reprezentacyjny” wynik

Niestety wzór z reprezentantów Polski wzięli zawodnicy Avii Siedlnica, którzy pozwolili zaaplikować sobie cztery bramki nie strzelając przy tym żadnego. Na drugim biegunie możemy postawić graczy Dębu Sława Balcerzak i Spółka, którzy niczym Duńczycy odnieśli przekonywujące zwycięstwo 4:0. Ligowy start zanotowały drużyny B-klasy.

Drugie zwycięstwo w piątej kolejce rozgrywek IV ligi lubuskiej zanotował Dąb Sława Balcerzak i Spółka. Tym razem zawodnicy ze Sławy w pokonanym polu zostawili Czarnych Browar Witnica. Dwie bramki zdobyte w pierwszej połowie, dwie w drugiej wskazały, która drużyna tego dnia była zdecydowanie lepsza. Siedem punktów po pięciu kolejkach daje Dębowi siódme miejsce w tabeli. Za tydzień Dąb Sława Balcerzak i Spółka spróbuje zdobyć trzy punkty w meczu z Lubuszaninem Drezdenko. Początek spotkania w Drezdenku o godzinie 16.00.

Korona Wschowa przegrała po raz czwarty w tym sezonie. Tym razem lepsi okazali się zawodnicy Unii Kunice, którzy na swoim boisku pokonali koroniarzy 4:2. Czwarta porażka spowodowała, że Korona wylądowała na przedostatnim miejscu w tabeli, wyprzedzając tylko Stal Jesień. Kolejny mecz zawodnicy ze Wschowy rozegrają na swoim boisku, podejmując KP Piast Iłowa. Mecz odbędzie się w sobotę 9 września o 16.00.

Avia Siedlnica wciąż nie może znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza rywali. W trzeciej kolejce A-klasy odniosła trzecią porażkę. Tym razem cztery bramki udało się zdobyć Ikarowi Zawada. Po trzech kolejkach bilans bramkowy Avii wynosi 0-15. Za tydzień gracze z Siedlnicy wyjadą na mecz do Lubięcina, gdzie z Błękitnymi będą walczyć o pierwsze punkty. Zdecydowane lepsze humory mają w Przybyszowie, ponieważ Dąb wygrał trzecie spotkanie i zaczął liderować w tabeli jako jedyna drużyna z kompletem zwycięstw. W sobotę Dąb II Przybyszów pokonał 3:0 MKS Nowe Miasteczko, za tydzień powalczy o podtrzymanie passy z TKKF Chynowianką Zielona Góra. Zwycięstwo zanotował również MKS Orzeł Szlichtyngowa, pokonując u siebie 3:1 Drzonkowiankę Racula. W następnej kolejce zawodnicy Orła zagrają na wyjeździe z LKP Stypułów.

Ruszyły zmagania B-klasy, w której grają trzy drużyny z naszego powiatu. W pierwszej kolejce ze zdobycia trzech punktów cieszyli się we Wschowie i Łupicach. Pogoń pokonała na wyjeździe 4:1 Polonie Kiełcz, a Topola na swoim boisku 1:0 Cuprum Czciradz. Od porażki zmagania w B-klasie rozpoczęła Sparta Sława, ulegając w Nowym Żabnie Zorzy 1:2. Za tydzień w Sławie dojdzie do konfrontacji Sparty z Pogonią Wschowa, mecz odbędzie się w sobotę o 16:00. Natomiast Topola Łupice w niedzielę spróbuje pomścić sławian i zdobyć trzy punkty w Nowym Żabnie.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSubiektywne kalendarium samorządu wschowskiego
20.11.20178 479
Ósmy grudnia dwa tysiące czternastego roku. Wydawać by się mogło, że to data jak każda inna. 8.12.2014 r. Wtedy właśnie Danuta Patalas wypowiedziała słowa: Obejmując urząd burm...
nazwa
Szukamy właściciela
20.11.20170 338

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl