TworzymyGłos Regionu

Okna drewniane i PCV

– które wybrać?

Poniedziałek, 17 lutego 2020 o 11:16, autor: 0 201
Okna drewniane i PCV

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: które okna są lepsze? Okazuje się, że zarówno okna drewniane, jak i plastikowe mają swoje wady i zalety. Wybór zależy od oczekiwań użytkownika, warto więc znać różnice dotyczące konkretnych materiałów.

Okna drewniane - zalety i wady

Drewniane okna charakteryzują się dobrą izolacją i są bardzo wytrzymałe. Producenci sugerują, że przy odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji, mogą one służyć nawet 150 lat. Poza tym, są one szczelne i świetnie wygłuszają dźwięki otoczenia. Warto wspomnieć, że okna drewniane przez wielu użytkowników postrzegane są jako produkty luksusowe, wysokiej jakości. Nie bez znaczenia jest w tym przypadku walor estetyczny. Okna drewniane dodają pomieszczeniu przytulnego charakteru, są eleganckie i klimatyczne. Dodatkowo, okna drewniane, dzięki swojej sztywności nadają się do produkcji okiennic o znacznych rozmiarach. Warto wspomnieć, że drewniane ramy można bez problemu malować, co ułatwia zmianę aranżacji wnętrz. Poza tym, ramy nie brudzą się tak szybko, jak te z PCV czy aluminium. Oczywiście okna drewniane mają również swoje minusy. Przede wszystkim są podatne na wilgoć i grzyb, dlatego niezwykle istotna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Obecnie można nawet zainstalować okna aluminiowo-drewniane, które są trwalsze i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Decydując się na zakup drewnianych okien, warto skorzystać z usług doświadczonych firm, takich jak: Sokółka. Przedsiębiorstwo produkuje nie tylko drewniane okna, ale również drzwi i działa na rynku od wielu lat.

Okna PCV – plusy i minusy rozwiązania

Okna PCV są bardzo popularne, dlatego na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli „od ręki”. Okiennice mają uniwersalne rozmiary, więc można bez problemu dopasować je do potrzeb użytkownika. Zazwyczaj plastikowe ramy są białe, ale producenci proponują również wersje z kolorowymi lub drewnopodobnymi okleinami. Zaletą ram PCV jest to, że można wykonać okiennice w prawie każdym kształcie. Okna PCV są lekkie, nie trzeba ich specjalnie pielęgnować, są one łatwe w czyszczeniu. Dodatkowo, plastikowe okna są tańsze od drewnianych. Trzeba jednak wiedzieć, że ramy PCV mogą zmieniać odcień pod wpływem promieni UV. Poza tym, okna plastikowe mają mniejszą trwałość od drewnianych i mogą wykazywać tendencję do odkształcania.

Drewniane czy PCV?

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, który rodzaj okien jest lepszy. Jak się okazuje, oba typy okiennic cechuje dobra izolacja i trwałość. Wybór okien zależy od preferencji użytkownika. Jeśli zależy mu na aspektach wizualnych, z pewnością powinien wybrać okna drewniane. Łatwość w utrzymaniu i cena przemawia jednoznacznie za oknami PCV. Warto wspomnieć, że koszt okien drewnianych zależy od rodzaju użytego drewna. Okiennice z drzew egzotycznych są nawet kilkadziesiąt procent droższe od tych z rodzimych materiałów.  

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl