Ogólnopolskie medale młodych lekkoatletów z LLKS Osowa Sień

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 o 09:24, aktualizacja Wtorek, 30 sierpnia 2016 o 16:03, autor: 3

Podczas XXV Biegu im. Marszałka J. Piłsudskiego w Kobylinie świetnie spisali się wschowscy biegacze z LLKS Osowa Sień. Wszyscy znaleźli się w gronie laureatów tych międzynarodowych zawodów ogólnopolskich z udziałem blisko 400 zawodników. Swoje biegi wygrali Klaudia Pawlus i Dominik Wałowski, na trzecich miejscach finiszowali Julia Ścisłowska i Jan Kempa, czwarte miejsce zajął Gabriel Dziełakowski i Tymoteusz Łeszyk a na szóstym miejscu uplasowała się Dominika Pihil.  46 miejsce w biegu głównym na 15km zajął wschowski pasjonat biegania Rafał Nowiński poprawiając znacznie swój rekord życiowy.

Podczas I Biegu Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy w Wińsku, bieg główny na dystansie 5 km wygrał Bartosz Kwieciński. Był to ostatni start Bartka w Polsce w tym roku, gdyż wylatuje na stypendium sportowe do Stanów Zjednoczonych gdzie będzie studiował na Harding University. Miło, że kolejny wschowianin może studiować za oceanem i rozwijać swoją karierę sportową – to tylko potwierdza na jak wysokim poziomie sportowym rywalizują podopieczni trenera Andrzeja Orłowskiego.