TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Od czego zależy cena wosku do wyrobu świec?

Czwartek, 23 września 2021 o 23:28, autor: 0
Od czego zależy cena wosku do wyrobu świec?

Samodzielny wyrób świec zyskuje na popularności. Rękodzieło przynosi nie tylko wiele radości i możliwość przygotowania unikatowych prezentów dla bliskich. Świece mogą również przynieść korzyści finansowe, jeżeli rozpocznie się ich sprzedaż. Jeśli zamierza się zarabiać na wyrobie świec, warto zapoznać się z rodzajami wosków i ich cenami. Szczególną uwagę warto zwrócić na koszty zakupu surowca. Co wpływa na cenę wosku do produkcji świec? Sprawdź, jakim właściwościom wosku powinni przyglądać się rękodzielnicy.

Wosk do wyrobu świec candle, czyli jaki?

Woski do produkcji świec różnią się od wosków dodawanych do chemii gospodarczej lub preparatów do pielęgnacji samochodu. Wosk w świecy powinien być nietoksyczny i przystosowany do kontaktu z wysoką temperaturą. Podczas roztapiania się pod wpływem ognia produkt nie powinien uwalniać żadnych szkodliwych substancji ani tworzyć plam. 

Do wyrobu świec odpowiednie są produkty, które cechują się plastycznością, możliwością barwienia i zatapiania w nich dekoracyjnych elementów. Wosk do świec palonych w podgrzewaczu lub w wysokim świeczniku powinien być odporny na kontakt z wodą, promieniami słonecznymi itp. Hydrofobowość zapewnia ochronę świecy przed zamoczeniem knota, uniemożliwiającym jego spalanie. Jeśli wosk roztapia się w wysokiej temperaturze, świecę bez obaw można ustawić na parapecie lub w innym miejscu, do którego dociera dużo światła. Promienie słoneczne nie zniszczą świecy, gdyż roztopi ją jedynie ogień.

Cena wosku standardowego, używanego do wyrobu niedrogich świec, jest bardzo niska. Jeśli chce się wytwarzać świece wyższej jakości, powinno się postawić na wosk sojowy, kokosowy, palmowy lub pszczeli. Który z nich jest najtańszy, a który najdroższy?

Jakie woski wybierają rękodzielnicy?

Wosk świecowy z soi jest dość tani. Kosztuje niewiele więcej niż wosk pozyskiwany z parafiny. Oleje sojowe po uwodornieniu są odpowiednie do produkcji świec. Wosk wytwarzany w ten sposób jest przyjazny dla środowiska i bezpieczniejszy dla zdrowia, dlatego można go powszechnie stosować. 

Wosk palmowy również jest wytwarzany z naturalnych olejów, jednak jest nieco droższy od sojowego. Atutem surowca pozyskiwanego z palm jest wyższa trwałość świec, które się z niego wykona. Większość produktów z wosku palmowego cechuje się ciekawym wyglądem i fakturą. Dodatkowo często zdobi się je płatkami kwiatów. 

Bezpieczne i naturalne świece, które można ustawić w każdym pomieszczeniu, produkuje się z wosku kokosowego. Ich cena jest jednak bardzo wysoka. Wosk kokosowy jest drogi, jednak jest to prawdziwy bestseller wśród rękodzielników na całym świecie. W Polsce łatwiejsze jest pozyskanie tańszego, lecz równie dobrego wosku pszczelego. Wosk pszczeli jest używany do produkcji świec od setek lat. Stosowano go już w starożytności w Egipcie. Obecnie ceni się go przede wszystkim za niepodatność na zabrudzenia i przyjemny, słodki zapach. 

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl