TworzymyGłos Regionu

Obieżyświat w czterech ścianach

– kartografia we wnętrzach

Środa, 18 grudnia 2019 o 13:44, autor: 0 493
Obieżyświat w czterech ścianach

Jeśli lubisz zgłębiać tajemnice czasu i przestrzeni, odkrywać nowe miejsca i uniwersa – ozdoby z motywami kartograficznymi są właśnie dla ciebie. Grafika, zdrapka czy naklejka mapa to niebanalne dodatki, które odświeżą twoje wnętrze. Tego typu dekoracje możesz umieścić na ścianie albo zaaranżować w bardziej nietypowy sposób, przyczepiając do sufitu. Świetnym rozwiązaniem będzie połączenie ich ze zdjęciami i notatkami z podróży, a także miniaturkami filmowych plakatów, materiałami edukacyjnymi dla dzieci czy symbolami pokonywania własnych granic. Jeśli lubisz podróżować i chcesz wyeksponować swoje hobby za pomocą ciekawie zaaranżowanego wnętrza, skorzystaj z rad eksperta z firmy Redro.pl.

Osobiste Spitsbergeny – mistrzowie motywacji gośćmi w twoim domu

https://redro.pl/naklejki/tematy/mapy/

Zarówno dawne, jak i współczesne eksploracje świata to najlepszy dowód na siłę ludzkiej determinacji i wytrwałości. Jeśli pokonywanie samego siebie to twój cel, idealnym odzwierciedleniem takiego podejścia będą grafiki czy naklejka mapa, nawiązujące do wypraw. Nie ograniczaj się tylko do tych najbardziej znanych, choć niewątpliwie podróże Magellana czy Kolumba mogą cię zainspirować. Ozdoby stylizowane na rysunki lub drzeworyty z pewnością docenią miłośnicy historii i stylu retro. Bierz przykład także z Polaków, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Kazimierz Nowak w latach 30. pokonał prawie 40 tys. km, mknąc przez Afrykę na rowerze. 70-letni Aleksander Doba w 2013 roku wsiadł w kajak i przepłynął nim 4500 mil morskich przez Atlantyk. Pomyśl o mapach tras, które przebyli mistrzowe (zwłaszcza, jeśli wyznaczyli je sami, jak Jerzy Kukuczka podczas zdobywania Mount Everestu). Zainspiruj się wystrojem wnętrz nawiązującym do klimatu odkrytego regionu (motywy górskie, wzory folkowe, naklejki ścienne z roślinami z dzikiego buszu) lub sposobami podróży (łóżko wykonane z łódki, siedzisko z rowerowego siodełka, okna w kształcie okrętowego bulaju). Nie zapomnij o kolekcji filmów, albumów i książek tematycznych!

Fantastyczne krainy i jak je znaleźć

https://redro.pl/naklejki/

Wyobrażenie krain nie z tego świata to z kolei must have miłośników fantastyki. Wprowadzenie tego typu elementów pozwoli na nowo przeżywać przygody ulubionych postaci, podróżować w czasie lub po innych uniwersach. Od Śródziemia, przez Siedem Królestw po galaktykę – w wersji kartograficznej, nowoczesnej czy futurystycznej – możliwości jest nieskończenie wiele. Ustaw w pokoju tematyczne meble, dobierz kolorystykę do charakteru danego dzieła. Postaw na klimatyczne dodatki (przyda ci się np. lampa w stylu ręcznie robionych w Budapeszcie StarryLight, emitująca migotliwe gwiazdy w górnej części pokoju, a zwyczajne światło do pracy w dolnej). Doceń twórców niecodziennych krajobrazów z gier lub filmów, eksponując ich prace w kolażu na ścianie lub postaw na jedną naklejkę z tego typu motywem.

Tło wizualne w grach czy filmach jest często kluczowym elementem charakteryzującym postać i jej relacje z otoczeniem. Podobnie jak w  malarstwie pejzażowym czy urbanistycznym, w teatrze bądź fotografii, sceneria i otoczenie dopełniają, pogłębiają cechy człowieka i zbiorowości, w której funkcjonuje. Analogicznie – mieszkanie to tło naszego życia. Także to fantastyczne niesie ze sobą określony przekaz, a także oddziałuje na emocje – podkreśla ekspert.

Mapy edukacyjne dla małego Indiany Jonesa

Kreskówkowe ilustracje, zawierające elementy charakterystyczne dla danego kraju, interaktywna tablica z dźwiękami czy naklejka mapa świata dla dzieci w wersji trójwymiarowej pobudzi wyobraźnię i zachęci do nauki. Przemierzyliście jakieś miasto wzdłuż i wszerz? Umieść na jednej ścianie naklejkę na wymiar z wypukłym, szkicowym zarysem ulic. Świetnym pomysłem jest mapa pokrytą zdrapką. Odsłońcie miejsca, w których byliście, a na laminacie pod spodem zanotujcie wrażenia zmywalnym pisakiem. Zafunduj dziecku wersję promującą różne dziedziny wiedzy. Pozwól maluchowi zdrapywać kolejne pola, oznaczone tytułem lektury, nazwiskiem naukowca lub nazwą zwierzęcia.

Tekst przygotowany we współpracy z Redro.pl

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl